Finans

ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar? Tüm Bankaların Listesi

ATM para çekme limiti çoğu zaman karıştırılan ve lazım olduğunda bilinmesi önemli olan bir konudur. Bankamatik para çekme limiti olarak da adlandırılan bu işlem için sizlere detaylı olarak anlatmaya çalıştık.

Günümüzde birçok kişi nakitlerini saklamak için banka kartlarını kullanmaktadır. Acil durumlarda kredi kartları da devreye girmektedir. ATM para çekme limiti bu noktada hem kredi hem de banka kartı sahipleri tarafından merak edilmektedir.

Ancak her bankanın bu konuda belirlediği limitler birbirine göre farklılık göstermektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Enpara
 • Garanti BBVA
 • Turkish Bank
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Odeabank
 • HSBC
 • Fibabanka
 • Anadolubank
 • CEPTETEB

Bankalara Göre ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bu bankaların her biri ATM para çekme limiti veya diğer adıyla bankamatik para çekme limiti olarak farklı seçenekler sahiptir. Bunları bilmek daha iyi çözümler bulmanıza yardımcı olur.

Enpara

Enpara son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılmaya başlamıştır. QNB Finansbank tarafından sunulan ürün, Eylül 2012 senesinde sunulmuş, Mart 2020 ile 2 milyon müşteriye varmıştır. ATM üzerinden çözüm sunduğu için para çekmek de mümkündür. 

Eğer Enpara müşterisiyseniz ve hesabınızdan para çekmek istiyorsanız, QNB Finansbank ATM’sinden istediğiniz çözümü bulabilirsiniz. ATM’den en fazla ne kadar para çekilir de bu noktada önemlidir. Aksi durumda kesintiler yaşanabilir.

Enpara’nın bu konuda günlük 7.500 Türk Lirası gibi yüksek bir orana sahip olduğu görülmektedir. Dolayısıyla hem bireylere hem de kurumlara güzel çözümler sunulmaktadır. 

Garanti BBVA

Garanti BBVA Türkiye’de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Çok sayıda müşterisi vardır ve ATM’leri de birçok yerde bulunmaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal kredi ürünleri mevcuttur.

Garanti BBVA ister kredi kartınızdan isterseniz banka kartından para çekmenize olanak tanır. Bunun için hafta için ya da hafta sonu istediğiniz zamanı kullanabilirsiniz. Bankamatik para çekme limiti Garanti BBVA’da da mevcut olup 5.000 Türk Lirasıdır.

Bu günlük miktar olup hem bireysel hem de kurumsal işlemlerde kullanılabilmektedir. 

Turkish Bank

1982 yılında kurulan Turkish Bank kurumsal ve ticari anlamda uzmanlık kazanan bir finans kurumudur. Geniş bir hizmet olan kurum çok sayıda müşteriye sahiptir. ATM’leri de ülkemizde çok sayıda noktada yer almaktadır. 

Birçok ürünü olan banka geniş kapsamlı hizmetler sumaktadır. Bunlardan bir tanesi de ATM’lerinden para çekmenize olanak tanımasıdır. Çok sayıda kart türü olup ATM para çekme limiti hepsine göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak bunlar genel hatları ile 500 ile 5.000 Türk Lirası arsında farklılık göstermektedir.

Bu miktar günlük geçerlidir. Bireysel ve kurumsal anlamda güzel seçenekler sunmaktadır. 

Vakıfbank

1954 senesinde kurulan Vakıfbank, aktif büyüklük bakımından ülkemizin en büyük ikinci bankasıdır. Bünyesinde çok sayı iştiraki olan finans kurumu hem bireysel hem de kurumsal anlamda çözümlere sahiptir. 

Kredi bakımından uygun seçeneklere sahip olan Vakıfbank, Türkiye’nin birçok noktasında servis sunmaktadır. ATM’leri birçok yerde mevcuttur. ATM para çekme limiti günlük olup, 5.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Akbank

1948 yılında kurulan Akbank ilk olarak pamuk üreticilerine finansman sağlamak üzere kurulmuştur. 1954’te genel merkezi İstanbul’a taşınmıştır. 2017 senesinde Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası araştırmasında, üst üste 6 kere ülkemizin en değerli markası seçilmiştir. 

Akbank ATM’den en fazla ne kadar para çekilir sorusunu merak ediyorsanız, birçok karta sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Dolayısıyla her karta göre limitler farklılıklar sergiler. Ancak ana hatlarıyla 250 ile 5.000 Türk Lirası değişiklik göstermektedir. 

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası oldukça köklü bir finans kurumudur. Bireysel ve kurumsal çözüm önerileri sunmakta olan kurum, ülkemizde birçok vatandaş tarafından tercih edilmektedir. Çok sayıda yerde ATM’si vardır ve buralardan para çekme işlemleri yapılabilmektedir.

Ancak bunun için günlük bir limit de bulunmaktadır. Ziraat Bankası bankamatik para çekme limiti incelendiğinde 5.000 Türk Lirası olduğu görülmektedir.

Yapı Kredi

1944 senesinde kurulan Yapı Kredi, ülkemizin ilk özel bankasıdır. 2020 itibari ile 45 şubesi, 16.500 personeli, 444.4 milyar Türk Lirası aktif büyüklüğü vardır. Finans konusunda kurumsal ve bireysel ürünleri mevcuttur. 

Müşterilerine sunduğu avantajlar sayesinde Türkiye’de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’nin birçok noktasında ATM’si mevcut olup buralardan birçok işlem yapılabilmektedir. Para çekme de bunlar arasındadır.

Ancak her ATM para çekmek için bazı limitlere sahiptir. Yapı Kredi ATM para çekme limiti için günlük 5.000 Türk Lirası sunmaktadır. 

İş Bankası

1924 senesinde kurulmuş olan İş Bankası, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ulusal bankasıdır. 2019 itibariyle 468.1 milyar Türk Lirası aktif büyüklüğü vardır. 6568 bankamatiği, 24 bin üzeri personeli yer almaktadır. 

Bireysel ve kurumsal müşterilere finans çözümleri üretmekte olan İş Bankası bu kapsamda çok sayıda ürüne sahiptir. ATM’lerinden para çekme olanağı sunulmakta olup her gün için belirli bir limit sunulmaktadır. Bu 5000 Türk Lirasıdır.

QNB Finansbank

1987 tarihinde kurulan QNB Finansbank, 2006’ya kadar Fiba Holding bünyesinde faaliyet göstermiştir. Ardından Yunanistan Ulusal Bankasına, sonrasında ise QNB Group’a satılmıştır. Türkiye’nin birçok yerinde ATM’si olup bireysel ve kurumsal müşterilere finansal hizmetler sunmaktadır.

ATM’lerinden 7/24 işlem yapmak mümkündür. Bu kapsamda para çekme işlemleri istediğiniz zaman yapılabilir. Ancak bunun için belirli bir limit de vardır. Bu 5000 Türk Lirasıdır.

Odeabank

Mart 2012 yılında Bank Audi Sal’nin ülkemizdeki %100 iştiraki olarak kurulan finans kurumu, 2012’de BDDK izni almıştır.  Çok sayıda şubeye sahip olan Odeabank, bireysel ve kurumsal müşterilere finansal çözümler sunmaktadır.

Birçok yerde ATM’si olmasıyla müşterilerine 7/24 para çekme gibi işlemler yapmasına olanak tanımaktadır. Ancak bu işlemler için günlük limitler de yer almaktadır. Bu 5.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

HSBC

HSBC Türkiye’de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Çok sayıda finansal ürüne sahip olan kurum, çok sayıda kart sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal müşterilerine sunulan bu servisler oldukça kullanışlıdır.

Ülke çapında birçok yerde ATM’s olan HSBC, bankamatik para çekme limiti bulundurmaktadır. Bu karta göre değişiklik göstermekte olup ana hatlarıyla 5000 ile 8000 Türk Lirası arasındadır.

Fibabanka

Millennium Bank’ın Fiba Holding tarafından 2010 yılında alınması ardından oluşturulan özel bir mevduat bankası olan Fibabanka, 1984’e kadar dayanmaktadır. Ancak bu isimle verdiği hizmetler Mayıs 2011’de başlamıştır.

Türkiye çapında finansal hizmetler sunan Fibabanka çok sayıda ürün bulundurmaktadır. Para çekme limiti günlük olarak farklılaşmaktadır. ATM’den en fazla ne kadar para çekilir 5.000 Türk Lirası olarak görülmektedir.

Anadolubank

Anadolubank 1961 senesi içinde Buğday Bankası A.Ş. ile Türk Ekspres A.Ş.’nin birleşmesi ile kurulmuştur. Çok sayıda müşterisi olan Anadolubank hem bireysel hem de kurumsal çözümlere sahiptir.

ATM para çekme limiti Anadolubank için de geçerlidir. Eğer bankadan günlük ne kadar işlem yapabileceğinizi merak ediyorsanız, 5000 Türk Lirası limiti vardır.

CEPTETEB

Türk Ekonomi Bankasının dijital bankacılık platformu olan CEPTETEB mobil uygulama olarak 2008’de yayınlanmıştır. Platform olarak ise 2015 içerisinde hizmete geçmiştir. Çok sayıda müşterisi olan CEPTETEB ATM aracılığıyla para çekme gibi işlemlerin yapılmasına olanak tanımaktadır.

Ancak bunun için limitler de vardır. Bankamatik para çekme limiti söz konusu finans kurumu için 3000 Türk Lirasıdır.

ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar yazımızı beğendiyseniz Finans kategorimize göz atmalısınız.

Furkan Topuk

Finans sektöründe uzun süredir çalışmaktayım. Yatırım ile ilgili pek çok alanda görev aldım ve kazandığım tecrübeleri sizlerle de paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu