Finans

Avax Coin Geleceği Ne Durumda? Düşer Mi? Çıkar Mı?

Avax coin geleceği ne olur? Kripto para uzmanları ve finans sektörünü takip edenlerin tahminleri ne yönde? Kripto para ya da coin olarak bilinen merkeziyetsiz değişim araçları son yıllarda oldukça ilgi görüyor. Avax coin geleceği konusunu incelemeden önce Avax Coin’in ne olduğunu açıklamamız yerinde olacaktır.

Bitcoin dışındaki tüm coin birimleri ‘alternatif coin’ sözcüğünün kısaltması olan altcoin ifadesi ile belirtilir. 2021 yılının sonlarına doğru tanınmaya başlayan bu altcoin birimleri arasında HUH Token, Solana Coin, Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) öne çıkmaktadır.

Dijital para sisteminde kullanılan kriptografi yöntemi coinlerin istenmeyen kişilerce okunmasını engellemektedir. Bu sayede coin sistemi için güvenilir bir ortam oluşturulmaktadır. Yatırımcılarınsa güncel piyasa haberlerini iyi takip etmeleri kayıp yaşamamaları açısından ayrıca önem taşımaktadır.

Avax Coin Nasıl Alınabilir?

Coin alım satımları son dönemde oldukça yaygındır. Doğal olarak kar eden de var zarar eden de. Avax coin geleceği hususunda en çok merak edilenlerden biri de Avax Coin nasıl alınır? Sorusudur. Avax Coin en değerli ilk 10 kripto birimi içerisinde yer alır ve kurucusu Prof. Dr. Emin Sirer’in kurduğu Ava Labs şirketidir.

Avax Coin satın almak isteyenlerin öncelikle BtcTurk, Paribu, Binance veya Betfinex gibi uygulamalardan birini kullanmaları gerekmektedir. Uygulamayı akıllı telefonlarınıza yükleyebileceğiniz gibi bilgisayar ya da tabletlerinizden de siteye giriş yaparak üye olabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra en az belirtilen alt limitlerde yatırım yaparak istediğiniz bitcoin ya da altcoini satın alabilirsiniz.

Avax Coin’i Diğer Altcoinlerden Ayıran Farklar Nelerdir?

Güçlü bir proje olarak ortaya atılan Avalanche (AVAX Coin) işlemlerini 3 saniye gibi oldukça kısa bir sürede sonuçlandırabilmektedir. Avax Coin Geleceği için çoğu uzman bu coinin diğer coinlere göre yüksek bir enerji randımanına sahip olduğunu belirtmektedir. Avax Coin, Token ağı üzerinde yeni ağlar oluşturmak için de kullanılabilmektedir.

 Avax Coin’i, Türk lirası ile satın almak çok kolaydır. Herhangi bir belge ya da resmi işleme gerek duymaksızın Avax Coin satın alabilirsiniz. Yüksek oranda korumalı olduğu ifade edilen Avax’ın işlemcilere sağladığı kolaylıklar tercih edilmesindeki en önemli sebeplerdendir. Avax Coin takipçilerinin sayısının günden güne artması da bu yüzden beklenen bir durumdur.

Avax Coin’in Özellikleri Nelerdir?

Birçok coin araştırmacısı, Avax Coin denildiğinde madencilik sektörünü düşünmektedir. Ancak, kripto para ile bu sektör birbirinden oldukça farklıdır. Avax Coin Geleceği için iki sektör arasındaki en önemli farkın emek ve zaman olduğunu görebilirsiniz. Avax Coin işlemleri saniyeler içerisinde sonuçlanmaktadır. Örneğin Ethereum ve Avax Coin’in işlem farkın karşılaştıramazsınız. Öte yandan Avax Coin blok ağlarının tek bir sistem üzerinden yürütülebilmesi de önemli bir artıdır. Zira, coin sisteminde saniye farkı ile çok yüksek kazançlar elde edebilmeniz mümkündür.  

Avax Coin İçin Yatırım Uzmanlarının Tavsiyeleri Nelerdir?

Özellikle 2022 yılında coin piyasasında görülen geniş dalgalanmalar uzman tavsiyelerinin daha çok öne çıkmasına neden olmuştur. Bu yüzden Avax Coin Geleceği açısından uzman görüşlerini incelemek çok önemlidir.

2021 yılı sonunda ciddi bir yükselişle dikkat çeken Avax Coin, şu dönemde bir istikrarsızlık içinde olduğunu görebilirsiniz. Çoğu uzman Avax’ın ileride yükseleceğini öngörse de günümüz piyasasında net bir görüşle karşılaşılamıyor. Bu durumda coin piyasasının anlık değişkenlik gösterebilmesi ve küresel ekonomik kriz oldukça etkilidir. Kripto yatırımcılarının rahat hareket edememeleri de bu nedenle gayet doğaldır.

Avax Coin Neden Düşüşe Geçti?

Yakın bir zaman önce Avax Coin neredeyse yarı yarıya düşüş gösterdi. Bunda Luna’nın yüksek inişi etkiliydi. Ancak, bu düşüşün ardından hemen 30 $’a kadar yükseliş gerçekleşti. Piyasa değişkenliği olarak nitelendirdiğimiz durum da işte tam olarak budur. Luna’dan sonra önemli bir düşüş yaşayan Avax Coin, UST’nin 0,26 $’a kadar gerilediği böyle bir ortamda bu kadar sorun yaşaması da oldukça normal. Luna Vakfı Avax için kapital konumundadır. Bu yüzden Luna rezervleri bu düşüşte tartışma konusu olmuştur.

Avax Coin Geleceği 2012 Mayısının ortasında bu şekilde belirsizlik gösterirken ABD’nin enflasyon verileri de ayrıca dikkat çekmiştir. Bu yüzden yatırımcıların sadece Türkiye gündemini ve spekülatif bilgileri değil ABD gibi sermaye devlerinin haberlerini incelemeleri de gerekmektedir.

Avax Coin 2023 İçin Analistler Ne Diyor?

 Uzun süreli istatistikler incelendiğinde AVAX Coin’in artı yönde bir yükselişe geçtiği biliniyor. Bu esnada yatırımcılar ciddi kazanımlar elde etseler de mütemadiyen yaşanan düşüşlerin takipçilerin güvenini kırdığını söyleyebiliriz. avax coin geleceği için bu uzun vadeli yükseliş ivmesinin ardından hala Avalanche için olumlu paylaşımlara rastlamanız ise son derece normaldir.

Uzmanlar ne şekilde olursa olsun piyasa değişikliklerindeki devasa farklılıklar nedeni ile net bir yorum getirememektedirler. Bu durum sadece Avax Coin değil Bitcoin ve Ethereum için de geçerlidir. Nasıl bir yol izlenmesi gerektiği sorusu ise tüm yatırım dünyası için adeta bir muammadır. Bu nedenle piyasa verilerini ve başta ABD olmak üzere dünya ekonomisinde baş aktör durumunda olan ülkelerin açıklamalarını detaylı incelemek gerekmektedir.

Avax Coin’in Ortaya Çıktığı Dönem İle Günümüz Arasında Nasıl Bir Değişim Yaşandı?

Avax Coin İsveç’in Stocholm şehrinde ortaya çıktığı ve Türkiye ile direkt bir bağlantısının bulunmadığı bilinmektedir. Avax Coin Geleceği için piyasaya sürülen toplam arzın %50’den fazlasının alım – satımda kullanılabilir durumda olduğu biliniyor. Şubat 2022’de ciddi bir yükseliş gösteren Avax Coin sonrasında yaşadığı düşüş ile önemli oranda değer kaybına uğramıştır.

Coin piyasasında yükseliş veya düşüş anlamında bir kesinlik yoktur. Bunu kestirebilmenin bazı yolları vardır ancak bunlar da her zaman yatırımcılara güven veremeyebilir. Piyasa takibi ile alım–satım değerlerinin istatistiki verilerini incelemek bahsettiğimiz iki önemli yoldur. Ancak, piyasada işlem hacmi büyüdüğünde ve gereken doyuma ulaşıldığında belirsizlikler de başlayabilir. İşte bu zamanda yatırımcıların sabrı önemlidir.

Avax Coin Almak İsteyenler Ne Yapmalı?

Avax Coin’in son zamanlardaki istikrarsızlığı maalesef yatırımcıların güvensizliğini perçinliyor. Bu nedenle Avax Coin’in durumunu sorgulayan takipçiler Avax Coin Geleceği noktasında yorum ve analizleri iyi incelemelidirler.

Son günlerde tekrar yükselişe geçen Avax Coin’in ilerleyen zamanda ne olacağını şimdiden kestirmek zor. Yükseliş anlamına gelen kırmızı ve düşüş anlamına gelen mavi renklerin ayrımı grafiklerde okunabilir. Ancak söz konusu okuma, uzman görüşleri ile desteklenmeli ve çıkarımlar doğru yapılmalıdır. Bu noktada hazır paranın yatırılmasından çok veri analizlerinin doğru yapmak önem kazanmaktadır.

Avax Coin Geleceği İle İlgili Tahminler Nelerdir?

Birçok farklı araştırmacı, Avax Coin için farklı analizler yapmaktadır. 2030 hatta 2050’ye kadar dayandırılan çoğu öngörünün gerçeklik arz etmediğini öncelikle belirtelim. Çünkü coin piyasasının 5 yıla kadar nasıl bir duruma geleceği dahi beis konusudur. Bu yüzden Avax Coin Geleceği konusunda uzun vadedeki tahminleri araştıran yatırımcı adaylarının öncelikle önümüzdeki ilk 5 yıla yönelik araştırmaları incelemeleri yerinde bir adım olacaktır.

Son hafta içerisinde yükselişe geçen Avax Coin son günde ise %10’a yakın bir düşüş yaşadı.  Alım – satım oranlarının belirleyiciliği çok önemli. O yüzden ileriye dönük tahminlerden çok, yakın zamanlı verilerin doğru analiz edilmesi yatırımcıların daha çok işine yarayacaktır.

Avax Coin Geleceği Ne Durumda? Düşer Mi? Çıkar Mı? yazımız ilginizi çektiyse Stop Loss Nedir? Faydaları Nelerdir? Stop Loss Ne Demek? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Furkan Topuk

Finans sektöründe uzun süredir çalışmaktayım. Yatırım ile ilgili pek çok alanda görev aldım ve kazandığım tecrübeleri sizlerle de paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu