Seyahat

Çatalca Mangal Alanları Listesi | Ailecek Gidilebilecek Piknik Yerleri

Çatalca mangal veya piknik yapabileceğiniz, ailecek gidilebilecek güzel lokasyonlardan biridir. Bu yazımızda ailecek gidilebilecek Çatalca piknik yerleri listesini paylaşacağız. İstanbul’a yakın olmasıyla da çokca tercih edilmektedir.

Son zamanlarda kentleşmenin artmasıyla yeşili olan sevdamızın artması doğru orantıda olup, özellikle kültürümüze işlemiş olan mangal ve piknik yapma aktiviteleri için sürekli yer arayışında olduğumuz gerçeği ortada. Bundan dolayı bugün sizlere popüler Çatalca piknik yerleri listemizi yazımızın içerisinde aktaracağız. Özellikle de binalaşmanın en yüksek olduğu İstanbul’da böyle bir alan bulmak maalesef ki imkansıza yakındır. Ancak ne var ki iyi yapılan bir araştırmanın sonucunda yeşil bir ortam bulup mangal ve piknik yapabilmek hayal değil. Bu konuda Çatalca bizlere çok büyük bir imkan sunuyor. Biz de buradan yola çıkarak sizler için Çatalca mangal yerleri/Çatalca piknik yerleri listesi hazırladık.

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Çatalca, İstanbul’un en uzak ilçesidir. İstanbul’un merkezinden 55 km uzakta olan Çatalca, özellikle de yeşil alanlarıyla insanı büyülüyor. Bunun yanında içinde barındırdığı Çatalca piknik yerleri hafta sonları sevdiklerimizle ailemizle gidebileceğimiz ve güzel anılar biriktirebileceğimiz bir yerdir. Bunun yanı sıra pek fazla dikkat çekmese de tarihi olarakta zengin bir yer olan Çatalca, özellikle güneşli havalarda ve hafta sonlarında fazlasıyla kalabalık olabilir. İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununu burada da yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle güzel zaman geçirmek için gidilecek bir yer olan Çatalca mangal yerleri listemizi sizler için hazırladık.

Çatalca Mangal / Piknik Alanları

Çatalca Piknik Sefası

Çatalca Piknik Sefası
Çatalca Piknik Sefası

Çatalca piknik yerleri denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi olan Çatalca Piknik Sefası bizlere fazlasıyla güven veren bir yer. 25 dönümlük bir araziye kurulmuş olan Çatalca Piknik Sefası, bu arazi içerisinde hem kendi hayvanlarını hem de kendi sebzelerini yetiştiriyor.  Sizleri doğanın içerisinde hissettirecek olan kuzuları, ağaçlardaki güvercinleri, bahçelerindeki tavukları, ördekleri ve kazları görmek aradığımız doğa ortamını bize sunuyor. Ayrıca arazi içerisinde küçük bir hayvanat bahçesine dönüştürülmüş bir alan da göreceksiniz. İçerisinde at, koyun, tavus kuşu gibi hayvanları görmek mümkün olan bu yerde binicilik faaliyetleri de yapabiliyorsunuz. Çocukları da göz ardı etmeyen Çatalca Piknik Sefası, çocuklar için özel bir alan oluşturmuş. Her masasında hamak bulunan bu yerde, haftasonları sınırsız açık büfe kahvaltısının da sizlere sunuyor. Bunun yanında en önemli konumuz olan mangal hizmeti de sizlere sunmakta. Etinizi dilerseniz buradan dilerseniz de kendiniz temin edebiliyor, yalnızca mangal ve servis ücreti ödüyorsunuz.

Çatalca Duru Park Piknik Restaurant

Çatalca Duru Park Piknik Restaurant
Çatalca Duru Park Piknik Restaurant

Çatalca mangal yerleri denildiğinde kalitesini uzun yıllardır bozmadan devam ettiren Çatalca Duru Park Piknik Restaurant, on dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur.  Geniş bir alana sahip olduğundan sıkışmışlık kalabalık hissi vermeyen bu alanda dilerseniz kendi etinizi dışarıdan getirebiliyor dilerseniz de buradan temin edebilirsiniz. Bunların yanında mangal masası ve semaver kiralayabiliyorsunuz. Sakin bir bölgede bulunan bu restaurant, yeşillik içerisinde ve bir dere yanında yer alıyor. Konumu adına en önemli nokta Çatalca merkezine yakın mesafede olmasıdır. Özellikle ortak alanların temizliği ile içimize su serpen bu yerde çocuklar da unutulmamış ve onlar içinde bir alan yapılmış.

Şıramandere

Şıramandere
Şıramandere

Çatalca İnceğiz Köyü’nde yer alan Şıramandere, Çatalca mangal yerleri içerisinde tercih edilen yerlerden biri. Oturma kapasitesi 2500 kişi olan bu alanda masalar 8-9 kişilik, geniş gruplar için rahatlık sağlayan bu masalar maalesef ki kalabalık günler de bazen dezavantaja dönüşebiliyor. İçerisindeki küçük büfe haricindeki en yakın büfe 20-30 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Ancak mangal kömürü gibi mangal ihtiyaçlarınızı karşılamaya içerideki büfe yeterli olacaktır. Şıramandere içerisinde voleybol sahaları, oyun alanları ve hatta binicilik faaliyetlerini de barındırıyor. 

Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı

Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı
Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı

Çatalca piknik yerleri denildiğinde akla gelen bir başka isim de Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı oluyor. Çatalca merkeze biraz uzak kalsa da sunduğu imkanlar açısından tercih edilen bir yer. Özellikle uzak oluşundan dolayı diğer yerlere göre daha az kalabalık oluyor. Masaların birbirine olan mesafesi ile size diğer yerlerden daha ferah bir alan sunan bu yer, fiyat olarak da Çatalca mangal alanları içerisinde ön planda. Ücretsiz kullanımı olan tuvaletler her zaman temiz. Bunun yanında yine ücretsiz kullanabileceğiniz sürekli yanan ortak büyük bir mangal mevcut. Dilerseniz buradan kendi mangalınızı da kiralayabiliyorsunuz. Bunun yanında içerisinde hamak, salıncak, küçük bir büfe ve voleybol sahası da mevcut.

Gümüşpınar Piknik Alanı

Gümüşpınar Piknik Alanı
Gümüşpınar Piknik Alanı

Çatalca mangal yerleri içerisinde doğa ile baş başa bir gün geçirmek isteyenlerin tercihi Gümüşpınar Piknik Alanı’ndan yana oluyor. Köy tüzel kişiliği tarafından işletilen bu alanda, çeşme, voleybol sahası, futbol sahası, küçük bir çay ocağı, çocuklar için oyun alanları ve tuvalete sahip. Manda yoğurdu, Gümüşpınar suyu ve tarihi su kemerleri ile meşhur olan köyün içerisinde yer alan Gümüşpınar Piknik Alanı doğayla iç içe, huzurlu bir gün geçirmeyi vaat ediyor. 

Çatalca Çilingoz Orman Kampı

Çatalca Çilingoz Orman Kampı
Çatalca Çilingoz Orman Kampı

Çatalca piknik yerleri listemizde kendinden söz ettiren bir diğer alan Çatalca Çilingoz Orman Kampı. Çatalca’ya 64 km uzaklıkta olan bu yerde dilerseniz kamp dilerseniz de piknik ve mangal yapabiliyorsunuz. Manzaranın nefes kesiciliğinin yanında sakinliği ve temizliği ile adından sıkça söz ettiriyor. Hem orman hem de deniz havasını aynı yerde almak isteyen kişilerin ilk tercihi burası. Girişleri ücretli olan Çatalca Çilingoz Orman Kampı içerisinde duş, tuvalet, yeme ve içme, market gibi imkanları bulunduruyor. 

Saymakla bitiremeyeceğimiz Çatalca mangal yerleri listemizde sizlere en çok tercih edilen yerleri anlatmaya çalıştık. Özellikle de evlere kapandığımız uzun dönemin ardından kendimizi doğanın içerisinde bulmak inanılmaz bir rahatlama imkanı verecektir. Piknik ve mangal yapmak bizler için artık bir gelenek olmuşken özellikle şehir ve iş hayatının yoğunluğu ve stresini atma ihtiyacımız da artıyor. Çatalca piknik yerleri tam da aradığımız doğa ile baş başa huzurlu bir alan imkanını bizlere sunuyor.

Çatalca Mangal Alanları yazımızı beğendiyseniz Şile Kahvaltı Yerleri Listesi | Nerede Ne Yenir? yazımız da ilginizi çekebilir.

Senem Ildırlı

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni lezzetler denemeyi, kısacası yeni olan her şeyi seviyorum Burada da kendi gözlemlerimi, anılarımı yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu