Sigorta

Evcil Hayvan Sigortası Nedir? Pati Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evcil hayvan sigortası bizimle yaşamımızı paylaşan, yeri geldiğinde sevecen yeri geldiğinde koruyucu olan bu dostlarımızın içindir. Pati sigortası hakkında detayları bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sevimli dostlarımız olan hayvanların bakıma ihtiyacı her an olabilir. Bundan dolayıdır ki evcil hayvan sigortası önemlidir. En yakın arkadaşımız olan hayvanların sağlık sorunlarına karşı önlem amaçlı olarak sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz. Hayvan sigortası sayesinde canlıların her türlü bakım ve tedavi işlemlerinde sorunsuz şekilde yapılmasını sağlamış olursunuz. Böylelikle sizin en değerli parçanız olan hayvan dostunuzun da sağlığını riske atmamış olursunuz.

Canlılar ne yazık ki ani bir hastalık veya kaza geçirebilme durumunda kalabiliyor. Böyle anlarda ise hemen bakım ve tedavisinin bekleme olmadan yapılması gerekiyor. Devreye girecek olan pati sigortası hakkında bilmeniz gerekenler can dostlarınızın da hayatını kurtaracak.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Evcil hayvanların başına ne yazık ki hiç istemediğiniz aksilikler gelebiliyor. Özellikle sağlığını risk altına sürüklemeye neden olacak bir problem oluştuğunda çaresiz kalabilirsiniz. Burada önem arz edecek en önemli konulardan biri ise evcil hayvan sigortası yoluna başvurmanızdır. Bu sayede canlının başına her ne gelirse gelsin tüm masrafların en iyi şekilde karşılanması mümkün olacaktır. Hayvanların veterinerdeki hizmetleri yapılırken tüm masraflarda sorunsuz şekilde karşılanmaya başlanmış olacaktır.

Hayvan dostunuzun acil şekilde giderilmesi gereken tedavi masrafları sigorta kapsamında karşılanmış olur. Böylelikle maddi bir yükümlülük altına girmez ve canlının ihtiyaç duyacağı tedavi çalışmasının yapılmasını sağlamaya başlarsınız. Hiçbir şekilde ücret ödemek durumunda kalmadan, bakım, temizlik ve aynı zamanda tedavilerin yapılmasını sağlamış olursunuz.

Evcil Hayvan Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Son dönemde birçok evcil hayvan sahibinin başvurduğu yollardan biri olan pati sigortası ne gibi avantajlar içeriyor bilmelisiniz. Bu sigortanın sağlayacağı en önemli avantajlardan biri ise canlının sağlığını güvence altına almasıdır. Böylelikle acil bir sağlık sorunu olduğunda sonu üzücü olarak sonuçlara ulaşılmasını engeller. Tam aksine canlının ihtiyaç duymuş olduğu bakım ve ihtiyaçlarında karşılanmasını sağlamaya başlar. Pati sigortasıyla şu tür bir olumlu hizmetlerle karşı karşıya kalmış olursunuz:

 • Dostlarınızın sağlığının güvence altına alınmasını sağlarsınız.
 • Tedavi, bakım ve temizlik hizmeti ücretsiz olarak verilir.
 • Zaman kaybı olmaz ve anında müdahale işlemleri olur.
 • Anlaşmalı veterinerlik tarafından profesyonel bir çalışma sürdürülür.

Kısaca beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak çalışmaları kapsadığını söylememiz mümkündür. Bu sebepten dolayıdır ki sevdiğiniz ve önem verdiğiniz canlıların sağlığını korumalısınız.

Pati Sigortası Neleri Kapsar?

Pati sigortasına dair merak ettiğiniz ve aynı zamanda öğrenmek istediğiniz hususlar olabilir. Öyle ki bu hususların içerisinde evcil hayvan sigortası neleri kapsar merak ediyor olabilirsiniz. Pati sigortasının kapsadığı hizmetler şu şekilde olacaktır:

 • Canlının olası bir trafik kazası sonrası meydana gelen acil tedavi masrafları,
 • Yüksekten düşme sonrasında sağlığın risk altına girme durumlarında,
 • Kaza ya da enfeksiyon halinde,
 • Canlıya elektrik çarpması durumunda,
 • Yabancı cisim yutması,
 • Böcek sokmasında,
 • Yiyeceklerden zehirlenmesinde,
 • Başka bir kedi ya da köpek tarafından saldırıya maruz kalmasında,

Sağlık sigortası hemen devreye girecektir. Böylelikle canlının hayati tehlikesi risk altına sürüklenmeden bir an önce gerekli ön görülen müdahaleler yapılır.

Evcil Hayvan Sigortasından Nasıl Faydalanılır?

Hayvan sigortasına dair hayvan sever ve sahipleri tarafından bilinen bazı yanlışlar olabiliyor. O da her veterinerde geçerli bir durum yoktur. Öncellikle belirtmemiz gereken en önemli faktörlerden biri de evcil hayvan sigortası hizmetlerinden yararlanabilmek adına anlaşmalı veterinerlere başvurulması gerekecektir.

Yalnızca anlaşmalı veteriner kliniklerinde geçerli olacak bu sigorta için hangi veterinerlere gitmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Yapmanız gereken bulunduğunuz şehirde anlaşmalı veterinerler hangisi inceleyerek hemen pati sigortasının da aktif edilmesini sağlamanız.

Evcil Hayvan Sigortasında Ek Teminatlar Nelerdir?

Evcil hayvan sigortasına dair ek teminat güvenceleri de sunuluyor. Canlının bundan sonraki yaşamsal sürecinin daha sağlıklı ve problemsiz devam edilmesi için her şeye yer verilmiştir. Hayvanlara daha sağlık dolu bir yaşam sürebilmeyi amaçlayan pati sigortası içerisinde ek teminatlarda yer alır. Bu ek teminatların neler olduğuna dair bir açıklama yapmamız gerekirse; hekim tarafından ücretsiz bir muayene yapılması, göz, tırnak, tüy temizliği, pansiyon ve konaklama desteği sağlanır.

Kedi ve köpeğinizi yanınızda götüremeyeceğiniz durumlar için pansiyon ve konaklama kolaylığı sağlanacak olduğunu söyleyebiliriz. Son derece avantajlar kapsayan pati sigortasıyla artık aklınız dostlarınız da olmayacak. Üstelik yaşamda başlarına her ne gelirse gelsin anında sorunsuz olarak müdahale işlemleri de yapılmaya başlamış olacaktır.

Ayrıca bir başka altını çizmemiz gerekecek avantaj içeren yanlarından biri de pet ürünler ile ilgili olarak indirim olanağı sunulacak olmasıdır. Buna göre sürekli olarak beslemiş olduğunuz kedi ve köpekleriniz için pet ürünler alırken daha ekonomik şekilde ödeme yapma şansına sahip olursunuz. Canlılar için sağlamış olduğu hem avantaj hem de ek teminatlar kapsamında bu sigorta türünün ne kadar çok gerekli olduğu görülüyor.

Hangi Evcil Hayvanlara Sigorta Yapılır?

Evcil hayvan kategorisi içerisine hangi canlılar girer ve sigortadan faydalanılır diye merak edebilirsiniz. Evcil hayvan sigortası 6 aydan küçük olan canlılar kapsamında verilen bir sigorta türü olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle altını çizmemiz gerekecek en önemli hususların başında ise bu sigortanın 10 yaşından büyük olan evcil hayvanları kapsamadığıdır. Bu sebepten dolayıdır ki eğer 10 yaşından büyük bir evcil hayvanınız varsa ne yazık ki pati sigortasından yararlanma durumu mümkün olmayacaktır.

Pati sigortasının aynı zamanda adından da anlaşılacağı üzere kedi ve köpekler için geçerli olduğunu belirtmeliyiz. 6 aydan küçük kedi ve köpekleriniz varsa o zaman onların sağlığını güvence altına alabilmek adına sigortaya başvurabilirsiniz.

Pati Sigortasına Dair Sıkça Sorulan Sorular

Evcil hayvan sigortasına dair hayvan sahiplerinin de çok sık şekilde sormuş olduğu bazı sorular olabiliyor. Doğal olarak hayvan sahiplerinin de kafasını kurcalayan ve cevap aramak istedikleri sorularla ilgili olarak bilgi vermeye çalıştık.

Evcil Hayvan Sigorta Fiyatı Ne Kadar?

Evcil hayvanları için sigorta yoluna başvuracak olanların ne kadar bir maddi sorumluluk altına girecekleri de önem arz ediyor. Bu sebepten dolayı evcil hayvan sigortası fiyatları en sık şekilde sorulan soruların başında yer alıyor.

Evcil hayvan sigortasına dair ödenecek tutar ile ilgili olarak net bir bilgi verilmesi söz konusu değildir. Çünkü fiyatların sigorta şirketine bağlı olarak değişkenlik gösterecek olduğunun altını çizmemiz gerekir. Burada anlaşma yapacağınız sigorta şirketinin ne kadar bir bedel talep ettiği önemli olacaktır.

 Evcil Hayvan Sigortası Her Veterinerde Geçerli Bir Hizmet Midir?

Canlıların daha sağlıklı bir yaşamın parçası olabilmesi adına sürekli kontrollerinin ihmal edilmeden yerine getirilmesi gerekir. Tüm bu amaçlananların gerçeğe dönüştürülebilmesi adına da canlıların sağlıklarının kontrol altında tutulması önemlidir. Evcil hayvanlarınız için yaptırmayı düşünmüş olduğunuz pati sigortasının her veterinerlikte geçerli olmadığını bilmelisiniz. Bu sebepten dolayıdır ki burada önemli olacak hususlardan biri ise anlaşmalı veterinerlerin yoluna başvurulması gerekir.

Anlaşmalı veterinerler aracılığıyla artık kedi ve köpeklerinizin her bir sağlık ihtiyaçları karşılanır. Aynı zamanda kedi ve köpeklerin hiçbir muayene hizmetlerinde de ücret alınmaz. Canlıların başına ne gelirse gelsin sigorta kapsamında artık profesyonel bir şekilde hizmet sunulmaya devam edilir.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir? Pati Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımız ilginizi çektiyse En İyi Sigorta Şirketleri Sıralaması yazımıza da göz atabilirsiniz.

M. Sinan Pınar

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden mezun oldum ve şu anda uluslararası bir sigorta şirketinde çalışmaktayım. Edindiğim tecrübe ve bilgileri sizlerin de öğrenmesi için buradayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu