Seyahat

İğneada Kamp Yerleri Arasında En Çok Tercih Edilenler

İğneada kamp yerleri arasında en çok neresi tercih ediliyor, hangileri daha konforlu gibi sorular sıkça merak ediliyor. Kamp yerleri hakkında detayları vermeden evvel bilmeyenler için İğneada hakkında kısaca bilgi verelim. İğneada, Kırklareli İline bağlıdır. Demirköy İlçesinde yer alan bu bölge, bir sahil beldesidir. Görkemli güzelliği, şahane ve ferah doğası ile her yıl binlerce kişinin tarafından tercih ediliyor. Özellikle de kamp tutkunlarının gözdesi olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Özellikle de burada yer alan İğneada kamp bungalov evlerinin sıkça tercih edildiğini söylemek gerekiyor. Eğer siz de rotanızı İğneada’ya çevirdiyseniz en doğru adrestesiniz. Çünkü burası hakkında bilmeniz gereken her şeyi kaleme aldık. Ancak bu içeriğimizi daha çok bir İğneada kamp rehberi olarak baz alabilirsiniz. İşte, en güzel ve en çok tercih edilen kamp alanları sizlerle…

İğneada Kamp Yerleri

Limanköy Bakırdere Kanyonu

İğneada Kamp Yerleri: Limandere Bakırkoy Kanyonu
İğneada Kamp Yerleri: Limandere Bakırkoy Kanyonu

Limanköy Bakırdere Kanyonu İğneada kamp yerleri denince akla gelen ilk adreslerden biri olarak dikkat çekiyor. Her yıl sayısız kişi, kamp alanı olarak burayı tercih ediyor. Ancak biraz dağlık ve engebeli bir alanda yer aldığını bilmelisiniz. Bu nedenle de eğer dağlık alanda çalışan bir aracınız yoksa bu alana ulaşmak için yaklaşık 3 kilometre kadar yürümeniz gerekecek.

Yol boyunca çeşitli tabelaları takip ederek kolay bir şekilde kamp alanına ulaşabilirsiniz. Ancak kamp alanına ulaştığınız anda sizi şahane bir doğa manzarası karşılıyor. Vardığınız anda iyi ki bu kadar yürümüşüm, buna değer diyeceğinize emin olabilirsiniz.  Denizin maviliği bir yana, yeşilin tüm tonlarını barındıran doğası ile size adeta benzersiz bir kamp deneyimi yaşatıyor. Ayrıca bu kamp alanında dilerseniz karavanla da konaklayabilirsiniz.

Sahile yürüme mesafesinde olduğu için özellikle de yaz aylarında şahane bir tatil planı oluşturabilirsiniz.  Kamp alanını kullanmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak lavabo, banyo gibi alanlar olmadığını da bilmelisiniz.  Tüm yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da yanınızda stoklu getirmeniz gerekiyor. Yoksa en yakın alışveriş alanına yürümeniz gerekecektir.

İğneada Aşıklar Plajı

İğneada Kamp Yerleri: Aşıklar Plajı
İğneada Kamp Yerleri: Aşıklar Plajı

İğneada’nın bir diğer benzersiz kamp yeri ise şüphesiz ki Aşıklar Plajı’dır. Bu alan özellikle de İstanbul’dan gelenler tarafından tercih ediliyor. Bir kamp alanında olması gereken tüm hizmetlere sahiptir. Tuvalet, şezlong, yiyecek-içecek temini, çadır alanı, yürüyüş alanları ve daha fazlası sunuluyor. Deniz ve kum açısından da gayet berrak ve temiz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle de İğneada kamp yerleri arasında sıkça tercih ediliyor.

Konum olarak sahilin hemen kenarında yer alıyor.  Sakin, benzersiz ve huzur dolu bir kamp tatili için kesinlikle tercih edebilirsiniz. Kamp alanında yer almak üzere herhangi bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Çünkü bu alandan tamamen ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz. Dilerseniz kısa bir yaz tatili için burayı keşfederek benzersiz tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beğendik Plajı

İğneada Kamp Yerleri: Beğendik Plajı
İğneada Kamp Yerleri: Beğendik Plajı

Beğendik Köyü de İğneada kamp yerleri arasında yer alıyor. Ancak bu köy İğneada merkezine yaklaşık 14 kilometre kadar uzakta. Bu nedenle de kendi aracınızla gitmeniz gerekiyor ya da dilerseniz bu yolu yürüyerek de gidebilirsiniz. Çünkü yol boyunca tabelalar sizi kamp alanına doğru yönlendiriyor. Plajın en çok dikkat çeken yeri ise denizidir. Bununu nedeni; denizinin aşırı berrak ve temiz olmasıdır. Zaten en çok da bu gerekçeyle kamp alanı olarak tercih ediliyor. Bu alan, aynı zamanda Beğendik balıkçı barınağı kamp alanı olarak da isimlendiriliyor. Hemen kamp alanının yakınlarında bulunan köylü işletmecilerin sunduğu yemek yerlerinden de faydalanabilirsiniz. Bölgeye has lezzetleri tatmanızı tavsiye ediyoruz. Kamp alanını kullanmak tamamen ücretsizdir. Sahilin hemen kenarında yer aldığı için dilediğiniz anda denize girme fırsatını kaçırmayın. Bölgede çeşitli yürüyüş alanları bulurken tuvalet ve duş alanları bulunmuyor. Ayrıca her ne kadar etrafta yemek sunan yerler olsa da siz mutlaka yanınızda yiyecek ve içecek bulundurmaya özen gösterin.

İğneada Longoz Kamp Alanı

İğneada Kamp Yerleri: Longoz Kamp Alanı
İğneada Kamp Yerleri: Longoz Kamp Alanı

İğneada’da kamp yapmayı istiyorsanız bir diğer şahane alan ise İğneada kamp Longoz Ormanı’dır. En çok bu alanın kamp için tercih edildiğiniz söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu alan, şehrin merkezine 100 kilometre kadar uzaklıkta yer alıyor.  Yani yine aracınız ile alana gitmeniz gerekiyor. Ancak alan genel olarak resmen bir doğa harikası olarak dikkat çekiyor. Bu kez yanınızda sahil değil ama benzersiz güzelliği ile bir göl yer alıyor.  Gölün kenarında yakacağınız mangalın kokusu ve gölün manzarası bile sizi mest etmeye yetecektir.

Ormanın içinde yer alan bu kamp alanında, size binlerce farklı türde canlı da eşlik ediyor. Bu konuda kamp deneyiminiz varsa kesinlikle sorun yaşamazsınız. Ancak eğer orman hayvanlarından korkuyorsanız sizin için doğru bir kamp alanı olmayacaktır. Bu kamp alanında, giriş ücreti mevcuttur.  Oldukça cüzi rakamlar talep ediliyor. Öğrenciler için 3 TL, normal kişiler için ise 6 TL giriş ücreti talep ediliyor. Eğer özel aracınızla kamp alanına giriş yapacaksanız 18 TL, minibüsle giriş için ise 54 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Mert Gölü İğneada

İğneada Kamp Yerleri: Mert Gölü
İğneada Kamp Yerleri: Mert Gölü

İğneada kamp alanları arasında yer alan son tavsiyemiz ise Mert Gölü kamp alanıdır.  Pek çok kamp sever tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Benzersiz doğa güzelliği ve kamp alanının huzur verici havası bile insana yetiyor. Bu kamp alanı da Longoz Ormanı sınırları içerisinde yer alıyor. Kısa bir hafta sonu tatil planı için de benzersiz bir deneyim olabilir. Gölün kenarında temiz havayı ciğerlerinize çekerken huzur dolacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu alanda, mangal yakmak serbesttir. Bu nedenle yanınızda mangalınızı ve etinizi getirmeyi de unutmayın. Tarifsiz güzelliği ve doğası ile mest olabilirsiniz. Kamp alanı olarak herhangi bir ücret ödemeniz talep edilmiyor. Tamamen ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz. Gölün kenarında bir kamp deneyimi için listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz. Yürüyüş parkurları, benzersiz orman güzelliği ve daha fazlası sizi kucaklıyor.                                       

Merak edenler için İğneada kamp yerleri ve daha fazlasını aktardık. Siz de benzersiz bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız listemizde yer verdiğimiz kamp alanları arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle masrafsız ve benzersiz bir kamp yapabilmeniz adına İğneada’da yer alan en kaliteli ve ücretsiz kamp alanlarına yer vermeye özen gösterdik. Hepsini ziyaret ettiğinizde benzersiz güzelliklerine direkt tanıklık edebilirsiniz.

İğneada Kamp Yerleri Arasında En Çok Tercih Edilenler yazımızı beğendiyseniz Bolu Gezilecek Yerler Listesi | Her Mevsim Ayrı Güzel yazımız da ilginizi çekebilir.

Senem Ildırlı

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni lezzetler denemeyi, kısacası yeni olan her şeyi seviyorum Burada da kendi gözlemlerimi, anılarımı yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu