Seyahat

Kafa Dinlemelik Yerler Listesi

Kafa dinlemelik yerler listemizde huzur bulabileceğiniz ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bölgeleri yazdık. İstanbul kafa dinlemelik yerler muhtemelen en çok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Tatil yeri arayışına giren tatilcilerin internet üzerinde en çok sorgulama yaptığı konulardan biri ise kafa dinlemelik yerler olmaktadır. Tatilini rahat ve sakin yerlerden geçirmek isteyen turistlerin sıklıkla tatil yeri seçimi konusunda tercih ettiği yerler genellikle nüfusu az olan yerlerdir. Hem doğal güzellikler eşliğinde hem de rahat bir tatil deneyimi yaşamak isteyen kişilerin Türkiye’de tercih edebileceği birçok tatil yeri bulunmaktadır.

Kafa Dinlemelik Yerler Listesi

Güvenli bir şekilde tatil serüveni yaşamak isteyen turistlerin sıklıkla araştırma yaptığı konulardan olan tatil yerleri, her yıl milyonlarca kez aranmaktadır. Başta Ege ve Akdeniz olmak üzere Karadeniz bölgesinde de yer alan tatil yerlerinde hem kafa dinleyebilir hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Karadeniz’de Kafa Dinlemelik Tatil Yerleri

Tatilini Karadeniz’de geçirmek isteyen tatilciler için kafa dinlemelik yerler listesinin incelenmesi önerilmektedir. Sessiz ev sakin bir tatil deneyimi açısından tercih edilebilecek bölgeler arasında bulunan Karadeniz, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Kafa dinlemek isteyen turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan Karadeniz bölgesi başta Rize, Trabzon ve Artvin olmak üzere birçok turistik şehre ev sahipliği yapmaktadır. Yaz tatilini Karadeniz’de geçirmek isteyen tatil severlerin ise kafa dinlemek için tercih edebileceği yerler bulunmaktadır. Karadeniz’de kafa dinlemelik tatil yerleri:

 • Küre Dağları / Kastamonu,
 • Ulukaya / Bartın,
 • Amasra / Bartın,
 • Akçaabat / Trabzon,
 • Hopa / Artvin,
 • Çayeli / Rize olarak sıralanmaktadır.

Bu bölgelerde hem kafa dinleyebilir hem de eğlenceli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Akdeniz’de Kafa Dinlemelik Tatil Yerleri

Tatil eğlencesini Akdeniz’de yaşamak isteyen turistlerin sayısı oldukça fazla. Kafa dinlemelik yerler araştırmasında bulunan tatilcilerin karşısına birçok öneri çıkmaktadır. Tatilini Akdeniz’de geçirmek isteyenler rahat ve sessiz bir yer bulma konusunda epey zorlanabilmektedir. Akdeniz, doğal güzellikleriyle oldukça fazla turiste ev sahipliği yaptığından sakin bir yer bulmak zaman zaman zor bir hal alabilmektedir.

Yaz tatilini Akdeniz’de geçirmek isteyen kişilerin tatil yeri seçimini genellikle Antalya ve Mersin şehirlerinden yana kullandığı bilinmektedir. Akdeniz’de hem kafa dinlemeyi hem de eğlenmeyi amaçlayan turistler için tercih edilebilecek tatil yeri sayısı oldukça düşüktür. Her geçen yıl popülerliğini arttıran Akdeniz bölgesinde kafa dinlenecek tatil yerleri:

 • Üçağız,
 • Tekirova,
 • Anamur,
 • Çıralı olarak sıralanmaktadır.

Bu bölgelerde hem sakin tatil yerlerine rastlayabilir hem de doğal güzellikler eşliğinde tatil yapabilirsiniz. Genellikle Mayıs – Haziran aylarında açılan yaz sezonu Ekim ayının ortalarına kadar sürmektedir. Tatil eğlencesini Akdeniz bölgesinde geçirmek isteyenler için verilebilecek bazı ipuçları da bulunmaktadır. Kamp ve dağcılık gibi çeşitli aktivitelere olanak sağlayan Akdeniz bölgesinde her türlü spor faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyen tatilciler sessiz ve sakin yerlerde yaz tatilini geçirebilmektedir.

Marmara’da Kafa Dinlemelik Tatil Yerleri

Tatilini Marmara bölgesinde geçirmek isteyen kişilerin başta Edirne ve Tekirdağ olmak üzere pek çok yerde araştırma yaptığı bilinmektedir. Marmara’da yer alan kafa dinlemelik yerler aynı zamanda İstanbul’da da bulunmaktadır. Tatilini sakin bir bölgede geçirmek isteyen tatil seveler genellikle tatil köylerini tercih etmektedir.

İstanbul’da şehir merkezinden uzaklaştıkça sakin ve doğal güzelliğin fazla olduğu alanlarla karşılaşmak mümkündür. Tatilini Marmara bölgesi veya İstanbul kafa dinlemelik yerler listesi şu şekildedir;

 • Saroz Körfezi,
 • Edirne / Keşan,
 • Tekirdağ / Marmaraereğlisi,
 • Kumburgaz / İstanbul,
 • Adalar / İstanbul,
 • Kilyos / İstanbul,
 • Avşa Adası / Marmara Denizi,
 • Bolayır / Çanakkale yer almaktadır.

Birçok tatil yerine ev sahipliği yapan Marmara bölgesinde eğlenceli ve sakin bir tatil deneyimi yaşamanıza olanak sağlanmaktadır. Kalabalık nüfusun olduğu bölgelerden uzaklaştıkça birçok doğal güzellik ile iç içe olunması mümkündür

Kafa Dinlemelik Tatil Yeri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tatil yeri arayışında olan tatilcilerin kafa dinlemelik yerler listelerini sıklıkla araştırdığı görülmektedir. Sakin ve sessiz ortamlarda tatil yapmayı tercih eden kişilerin Türkiye’de beğenebileceği pek çok tatil köyü bulunmaktadır. Hem doğal güzellikleriyle hem de sakin olmasıyla kafa dinlemek isteyenlere önerilen tatil alanlarını seçerken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

Kafa dinlemek isteyen tatilcilerin ilk olarak bölge seçimi yapması gerekmektedir. Doğal güzellikleriyle ve ormanlarıyla ön plana çıkan Karadeniz’de tatil yapmak isteyen kişiler genellikle Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan şehirleri tercih etmelidir. Aynı zamanda mavi bayraklı plajların olduğu bölgelerde tatil yapmak isteyen kişiler genellikle Güney Ege ve Batı Akdeniz’den yana tercihlerini kullanmaktadır.

Ülkemiz birçok gizli cennet ile kaplıdır. Bu yüzden neredeyse her bölgemizde kafa dinlemelik yerler mevcut olup huzurlu bir tatil yapmak mümkündür. Elbette bunun için öncelikle iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle tatilinizi hem doyum alabileceğiniz bir atmosferde hem de uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. Eğer siz de tatil yapmak için öneriye ihtiyaç duyuyorsanız sizin için derlediğimiz diğer seyahat bloglarımızı inceleyebilirsiniz. Böylelikle daha önce adını bile duymadığınız bu cennetten minik bir parça barındıran tatil yerlerini hızlıca keşfedebilirsiniz. Baharın bu ilk günlerinde hiç zaman kaybetmeden siz de yaz tatil için kafa dinlemelik yerler listemizi inceleyin.

Kafa Dinlemelik Yerler listemizi beğendiyseniz Sapanca Hobbit Evleri Fiyatları ve Tüm Detaylar yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Senem Ildırlı

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni lezzetler denemeyi, kısacası yeni olan her şeyi seviyorum Burada da kendi gözlemlerimi, anılarımı yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu