Eğitim

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri Hangileri? Kanada Üniversite Fiyatları

Kanada’nın en iyi üniversiteleri listesini yurt dışı eğitimine önem veren kişiler için öğreticive bilgi dolu oldu . Yazımızda, Kanada üniversite fiyatları da yer vererek size daha iyi bilgi vermeyi amaçladık.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada, pek çok anlamda ilerici ve vizyon sahibi bir ülkedir. 30 bin doların üstünde milli geliri, eğitimli ve kalkınmış nüfusu ile pek çok alanda kendilerini geliştirmişlerdir. Bu derece gelişmiş bir ülkede elbette eğitim almak olanaklı olmaktadır. Kanada çok sayıda gelişmiş üniversiteye sahiptir. Peki hangi Kanada üniversitesi sizin için en ideali?

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri

Toronto Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Toronto Üniversitesi, yıllık 43 bin dolar gibi burssuz bir eğitim bedeline sahiptir. Eğer okuldan burs ve kabul alabilirseniz yüksek oranda kaliteli eğitim alabilir ve iyi bir gelecek sağlayabilirsiniz. Toronto Üniversitesi, pek çok öğrenci için tercih edilebilir ideal bir okuldur.

UBC

Bu okul da son derece iyi bir okuldur. UBC, yıllık 30 bin dolar civarına bir eğitim bedeline sahiptir. Tabi bu hiçbir burs alınamadığında ödenecek olan tutar, eğer iyi bir burs alırsanız bedava bile okuyabilirsiniz. UBC, hatırı sayılır iyi okullardan biridir.

MC Gill Üniversitesi

Fransızcasını geliştirmek isteyenler için şahane bir okul diyebiliriz. Çünkü ikinci öğretim dili Fransızca. 20-25 bin dolar gibi bir eğitim ücretine sahiptir. Eğitim alınan bölüme göre bu ücret 35 bin dolara kadar çıkmaktadır.

MC Master Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversiteleri listemizin bu sırasında bulunan MC Master Üniversitesi, mühendislik ve işletme alanlarında son derece iyi bir okuldur. Eğer ticari bir gelecek düşünüyorsanız, MC Master Üniversitesi’ne kaydolabilir ve bu okulu okuyabilirsiniz. Okulun eğitim ücreti 30 bin dolar civarındadır. Son derece kalifiye akademik kadrosu bulunmakta ve verilen eğitimlerin kalitesi aşikardır.

Montreal Üniversitesi

Bu okul, QUEBEC bölgesinde bulunmaktadır. Kaliteli bir eğitim olanağı sunar. Dünyada ilk 150’ye giren bu okul, yabancılar için pek ılık değil, yani yabancı kontenjanı çok az, hatta bazı bölümlerde bu kontenjan sıfır. Fakat bu yine de kabul alamayacağınız anlamına gelmez. Dünyada en iyi 150 okuldan biri olan bu okulda okumak için buna değer diyebiliriz.

Alberta Üniversitesi

Kanada’nın en iyi okullarından biri olan Alberta Üniversitesi yıllık 25 bin dolar gibi bir eğitim bedeline sahip. Yıllardır binlerce öğrenci başvurmakta ve kabul almaktadır. Alberta Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için yine Alberta şehrine gelmeniz gerekiyor. Eğer iyi bir işiniz varsa bu okulda bursunuz olmadan da okuyabiliyorsunuz. Alberta Üniversitesi’ne kaydınızı oluşturabilir ve rahatlıkla işinizi yapabilirsiniz.

Waterloo Üniversitesi

Waterloo Üniversitesi Kanada’nın en iyi okullarından biridir. Bölüm seçimi konusunda son derece geniş kapsamlı bir seçenek sunmaktadır. Bilgisayar bilimleri, bilgisayar mühendisliği konusunda dünyanın en ilerici üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Dünya geneli sıralamasında en iyi 250 üniversite arasında bulunmaktadır. Bu okulda eğitim alabilmek için en geç Mart ayına kadar başvuru yapmış olmak gerek, başvurular Ocak ayında başlıyor.

Calgary Üniversitesi

Kanada’nın en iyi okullarından biri olan Calgary Üniversitesi, Alberta şehrinde bulunmaktadır. Henüz genç sayılabilecek bir okuldur, kuruluş tarihi 1966 olarak biliniyor. Kanada’daki okulların neredeyse hepsi bu tarihten önce kurulmuş. Okulun maliyeti de oldukça uygundur.

Ottawa Üniversitesi

Kanada’nın en büyük okullarından biri olarak bilinmektedir. Okulun göze çarpan en önemli özelliği, yalnızca Fransızca konuşan, Fransızca bilen öğrencileri kabul etmesidir. Fransızca bilmeyen öğrenciler bu okullar kayıt olamıyorlar.

Victoria Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversiteleri listesinin son sırasında Britisch Columbia eyaletinde bulunan, eyaletin en iyi üniversitesi olarak belirtilen Victoria Üniversitesi yer almaktadır.. Müthiş bir doğa harikası olup, Kanada’nın en geniş kampüslerinden birine sahiptir. Kanada’nın en iyi okullarından biri olmakla kalmayıp, dünya sıralamasında da epey ileridedir.

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri Hangileri? Kanada Üniversite Fiyatları yazımızı beğendiyseniz Amerika’nın En İyi Üniversiteleri Listesi veya Yurtdışı Eğitiminde En Ucuz Ülkeler Listesi yazılarımız da ilginizi çekebilir.

S. Emir Canbaş

İ.Ü. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve mezun olduğum bölüm hakkında kendi bildiklerimi, araştırmalarımı sizinle paylaşıyorum. Türkiye ve dünyada eğitimin yanı sıra kodlama da öğrenmeye ve burada paylaşmaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu