Eğitim

Kişisel Gelişim Sertifika Programları ve Avantajları

Kişisel gelişim sertifika programları ile herhangi bir konuda uzmanlaşabilirsiniz. Hobi olarak ilgilendiğiniz konular için eğitim alabilirsiniz. Alacağınız eğitimin içeriğine bakıp size sağladığı faydaları göz önünde bulundurabilirsiniz. Alacağınız eğitimin süresi, kalitesi ve verdiği sertifikanın geçerlilik süresi gibi konulara dikkat etmeniz gerekecektir. Görsel taraşım unsurlarını kaliteli bir şekilde sunan eğitim programlarına katılmanız yararlı olacaktır.

Kişisel gelişim eğitimleri sayesinde birçok kazanım elde edebileceksiniz. Aldığınız eğitim, üniversite sertifikalı ise iş bulmanız kolaylaşacaktır. Aldığınız eğitim sonunda mesleki uzmanlık kazanabilir ve etkin bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz. Ayrıca şunu belirtmeliyiz ki mesleki uzmanlık eğitimlerine katılabilmek için mezuniyet belgenizin olması gerekir. Aldığınız eğitimler sonunda, eğitim süresince edindiğiniz kazanımlar ile bir sınava girersiniz.

Avantajları

Kişisel gelişim sertifika programları psikolojik olarak güçlenmenizi sağlar. Günlük yaşamınızda özgüven sahibi bir birey olursunuz. Aldığınız eğitimler sonucunda hobi sahibi olabilir ve yeni bir iş imkânı elde edebilirsiniz. Farklı alanlarda ve konularda profesyonel bilgiler edinerek kişisel gelişiminize fayda sağlayabilirsiniz. Birkaç avantajları ise daha iyi okumanız açısından maddeler halinde sunacağız.

 • Mesleki gelişiminizi arttırabilirsiniz
 • Kariyer planınızda önemli adımlar atabilirsiniz
 • Ekonomik anlamda daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz
 • Etkili ve güçlü bir öz geçmişe sahip olabilirsiniz
 • Okul hayatınızdaki derslerde odağınız fazlaca artar
 • Genel kültürünüz ve iletişiminiz genişler
 • İş görüşmelerinizde avantaj sağlar
 • Eğitime ve sosyalleşmeye açık biri olarak görünmenizi sağlar

Kişisel Gelişim Sertifika Programları

Kişisel gelişim sertifika programları sizlerin her alanda etkin bir şekilde eğitim görmenizi amaçlar. Örneğin; eğiticinin eğitimi programı ile nasıl eğitim vereceğiniz ve eğitimde nelere dikkat edeceğiniz detaylı bir şekilde anlatılır. Tüm eğitimler sertifikalı olarak sunulur. Ayrıca, eğitim teknikleri ile anlattıklarınızın nasıl kalıcı hale gelebileceği anlatılır.

 • İşaret dili eğitimleri
 • Eğiticinin eğitimi sertifika programı
 • Kreşte psikolog olma eğitimi
 • Masal ve hikâye anlatıcılığı eğitimi
 • Algılama ve dikkat testleri eğitimi
 • After Effects eğitimi
 • Stresle başa çıkma eğitimi
 • Tükenmişlik sendromu ile başa çıkma eğitimi
 • Etkili iletişim teknikleri eğitimi
 • Zeigarnik etkisi eğitimi (plan program oluşturma)
 • Temel SEO eğitimi
 • Stratejik Düşünme ve Yönetim Eğitimi

Etkili Sunum Eğitimi

Kişisel gelişim sertifika programları içerisindeki etkili sunum eğitimi, okulda toplantıda veya işlerde işinize yarayacaktır. Sunumu oluştururken insanların dikkatini üst düzeyde tutmanıza yarar sağlayacaktır. Bu eğitim sayesinde toplum önünde konuşurken heyecan ve stres yapmanızı kontrol altında tutarak engelleyebileceksiniz. Kaliteli ve etkili sunum yaparak sunum yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Sunum yaptığınız kişileri canlı tutarak video, doküman ve ses sistemlerini etkin bir şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz. Portföy oluşturmak, satış yapmak ve eğitim vermek için bu sertifikalı eğitimden yararlanabilirsiniz. Anlatmak istediğinizi en iyi şekilde anlatmanıza yarar sağlar. Sunumunuzu verimli ve etkili hale getirerek profesyonelleşebilirsiniz. İzleyiciye soru sorup münakaşa ederek doğru etkileşim kurabileceksiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Kişisel gelişim sertifika programları içerisindeki dijital pazarlama eğitimi, işlerinizi büyütmenize, rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olur. Kazancınızı arttırabilir, yaptığınız işi daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Pazarlama konusunda işinize yarayacak yeni yetenekler ile başarıya adım adım ilerleyebilirsiniz. Oluşturacağınız yeni yollar ile özgüveniniz artacaktır. Güçlü stratejiler oluşturarak teknolojinin hızına iyi bir şekilde ayak uydurabileceksiniz.

İnsanların dikkatini çekerek bulunduğunuz sektörde kendinizi kaliteli bir şekilde ifade edebileceksiniz. Ulusal veya yerel olarak projelerinizi kategori şeklinde sunma imkanına yetişebileceksiniz. Satış, online hizmet ve içerik pazarlama gibi konularda kendinizi geliştirerek alanınızda etkin bir şekilde belirmeye başlayabileceksiniz. Reklamlarınızın çalışma mantığını iyi bir şekilde kavrayarak kariyer yaşamınıza katkı sağlayabileceksiniz.

Zaman Yönetimi Eğitimi

Kişisel gelişim sertifika programları arasındaki zaman yönetimi eğitimi ile hedeflerinizi belirleyebilirsiniz. Doğru ve planlı bir görev dağılımları yapabilirsiniz. Bu eğitim, 24 saatinizi etkin kullanmanıza ve işlerinizde daha etkin olmanıza yarar sağlayacaktır. Zamanlama tekniklerini ve yöntemlerini iyi bir şekilde yönetebileceksiniz. Ayrıca hedef önceliklendirme konularında uzmanlaşabileceksiniz. İş ve özel hayatınızı dengede tutabileceksiniz.

Zaman yönetimi eğitimi ile planlarınızı önceden nasıl yapacağınızı zamanınızı etkenlere bağlı olarak nasıl oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz. Üretken ve meşgul olmak arasındaki farkları öğrenebileceksiniz. Zamanın üzerinizde olan önemini fark edeceksiniz ve zamanınızı boşa harcayan etkenlerden uzaklaşacaksınız. Verimli planlama yaparak hobileriniz ile beraber gününüzü etkin bir şekilde kullanabileceksiniz. Zaman yönetimi eğitimi sayesinde tüm işlerinize yetebileceksiniz.

Stresle Başa Çıkma Eğitimi

Kişisel gelişim sertifika programları kapsamında sunulan stresle başa çıkma eğitimi ile stresi kontrol altında tutabileceksiniz. Ruhsal ve bedensel anlamda ortaya çıkan stres, yaşam kalitenizi düşürebilir. Fakat bunun için alacağınız eğitim ile stresten kurtulabilir, yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Hem sosyal çevrenizde hem de iş hayatınızda stressiz ve sağlıklı günler geçirebileceksiniz.

Stres sizi bunalttığında sinir sisteminizi, bağışıklık sisteminizi ve daha birçok sisteminizi etkiler. Kronik bir hastalıkla mücadele etmeniz, bir yakınınızı kaybetmeniz gibi özel hayatınızdaki tüm sorunlar stresinizi büyük ölçüde arttırır. Bu süreçlerde hayatınızdaki stresi iyi bir şekilde yönetmek ve daha güçlü bir zihin oluşturmak için bu eğitimden yararlanabilirsiniz. Stresin etkilerini tanımlayıp yol açtığı rahatsızlıklar için farkındalık oluşturabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Sertifika Programları ve Avantajları yazımız ilginizi çektiyse Kişisel Gelişim Sertifikası Nedir ve Ne İşe Yarar? yazımıza da göz atabilirsiniz.

S. Emir Canbaş

İ.Ü. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve mezun olduğum bölüm hakkında kendi bildiklerimi, araştırmalarımı sizinle paylaşıyorum. Türkiye ve dünyada eğitimin yanı sıra kodlama da öğrenmeye ve burada paylaşmaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu