Eğitim

Kurumsal Eğitim Veren Firmalar Nelerdir?

Kurumsal eğitim veren firmalar sayesinde şirket çalışanlarınızın veya kendinizin verimini arttırabilirsiniz. Peki kurumsal eğitim nedir, hangi firmalar vermektedir ve avantajları nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Sektördeki son yenilikleri yakalamak ve çalışan veriminizi artırmak için düzenli periyotlarla kurumsal eğitim programları düzenlemelisiniz. Profesyonel destek için kurumsal eğitim veren firmalar ile görüşebilirsiniz.

Kurumsal Eğitim Nedir?

Kurumsal eğitim nedir diye merak ediyorsanız kısaca açıklayalım; kurumsal eğitim, herhangi bir firma, şirket, işletme çalışanlarına verilmek üzere hazırlanan eğitim programıdır. Bu eğitim yalnızca şirket çalışanlarına özeldir. Personel kadrosu öncelikle bir sınava tabi tutulur. Yeterli seviyede olmayanlar ise kurumsal eğitim almak üzere yönlendirilirler. Kurum içinde uzman personel bulunuyorsa kurumsal eğitimi çalışanlara verebilir. Aksi halde kurumsal eğitim veren firmalar ile iletişime geçilir.

Kurumsal eğitim ile amaçlanan personelin iş anlamındaki ya da kişisel eksikliğini gidermektir. Hem mesleki hem de kişisel anlamda gelişme gösteren personelin çalışma verimi de artar. Bu durum şirket performansını ve prestijini olumlu yönde etkiler. Eğitim konusu, personelin eksikliğine ya da şirketin içinde bulunduğu duruma göre değişiklik gösterebilir. İş alanıyla ilgili yaşanan değişiklikler, gelişmeler eğitimin konusu olabilir. Sektördeki başarısını korumak isteyen şirketler, düzenli eğitim programları uygulamalıdır.

Kurumsal Eğitim Neden Gerekir?

Kurumsal eğitim ile personellerinizin motivasyonu ve çalışma verimi büyük oranda artacaktır. Bu da şirketinizi sektörde daha başarılı hale getirecektir. Unutmayın ki büyük hedeflere giden yolda gelişim en küçük yapıdan başlamalıdır. Öncelikle personelinizin eksik olduğu yönleri belirlemeli sonra da bunları geliştirmek için uygun bir eğitim modeli oluşturmalısınız. Firmanız bünyesinde bunu yapacak uzman biri yoksa kurumsal eğitim veren firmalar seçeneğiyle destek alabilirsiniz. Kurumsal eğitim sayesinde hem şirket hem de müşteri çıkarlarını korumuş olursunuz.

Eğitim ile personel kadronuzun şirket hakkındaki ve sizinle ilgili düşüncelerine dair fikir edinirsiniz. Çalışma koşullarından ve maaş durumundan memnun değillerse şartları iyileştirme yoluna gidebilirsiniz. Böylece çalışanlarınız size karşı olumlu bir tavır geliştirir. Onlara önem verdiğinizi hissetmeleri çalışma performanslarının artmasını sağlar. Kurumsalda çalışmak üzere nitelikli eleman bulmak pek kolay değildir. Bu nedenle hali hazırda sizinle çalışan personelin gelişimine katkı sağlamak daha avantajlı olacaktır. Sık sık çalışan değiştiren firmalar, maddi ve manevi kayıp yaşamaktadır.

Kurumsal Eğitim Konuları Nelerdir?

Şirketinizin hangi sektörde faaliyet gösterdiği eğitim konularınızı belirleyecektir. Ayrıca firmanın içinde bulunduğu dönem, gelişmeler de konular üzerinde etkili olur. Mesela bir benzin istasyonu çalışanlarına kullanılan teknik malzemeyle ilgili; özel dikim butikler ise son sezonun modası hakkında eğitim verir. Ya da bankalarda yönetmelikle ilgili değişiklikler aktarılır. Konu, o sezonda firmayı ilgilendiren gelişmeler üzerine olmalıdır. Kurumsal eğitim veren firmalar sektörle ilgili araştırmaları sağlayarak programı hazırlar.

Sektöre bağlı kalmaksızın tüm kurumsal firmalarda, iletişim, etkili konuşma, stres yönetimi, beden dili, kendini ifade edebilme, sunum teknikleri gibi konular eğitime eklenir. Müşteriyle iletişim halinde olan personelin ilgili detayları bilmesi önemlidir. Özellikle müşteri memnuniyetinin çok önemsendiği hizmet sektörünü buna örnek verebiliriz. Pazarlama ve reklam alanında faaliyet gösteren firma çalışanları sunum teknikleri konusunda mutlaka eğitim almalıdır. Etkili konuşma, beden dili ve iletişim de gereken eğitimler arasındadır. Müşteriyi ikna etmek için fikri ya da ürünü tanıtma şekli çok önemlidir. Sunum yapan personel arz talep dengesini bilmeli, reklamı en etkili şekilde sunmalıdır. Müşteriyi ikna etmesi için de iletişim konusunda uzman olmalıdır. Çalışanın kendinden emin olmayan, tereddütlü hali müşterinin fikirlerini olumsuz etkileyecektir.

Şirket İçi Eğitim ile Yüksek Performans

Kurumsal eğitim aldığınızı belirtmeniz bile şirket performansınızı yükseltebilir. Personelinizin müşteri hizmetleri, iletişim gibi konularda ve sektörde eğitim almış olması müşteri kitlenizi etkileyecektir. Kurumsal anlamda verdiğiniz hizmetin yanı sıra kişisel eğitim de tercih edilirliğinizi sağlayacaktır. Çalışanlarınızın müşteri memnuniyetini önemseyen, kibar, özgüvenli tavrı insanlar üzerinde olumlu bir intiba bırakır.

Kurumsal eğitim ile personelinize ve şirketinizin gelişimine verdiğiniz önemi ifade etmiş olursunuz. Çalışanlarına önem veren, onlar için çabalayan, çalışma şartlarını iyileştiren bir firma sektörde diğerleri arasında öne çıkar. Sosyal duyarlılığı yüksek müşteri kitlesi sizinle çalışmak isteyecektir. Kurumsal eğitim veren firmalar ile görüşerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Eğitime tabi tutulan personellerin işten ayrılma oranı da oldukça düşüktür.

Kurumsal Eğitim Veren Firmalar

Olumlu sonuçlar elde etmek için kurumsal eğitim veren firmaları da iyice araştırmak ve doğru olanı seçmek gerekir. Programı sunan kişinin profesyonel olması önemlidir. Eğitimin amacına ulaşması ve şirkete güç kazandırması uzman kişiler desteğiyle mümkündür. Firmalar insan kaynakları, finans, satış ve pazarlama, reklam, halklar ilişkiler, müşteri memnuniyeti, dış ticaret, sektördeki yenilikler gibi alanlarda eğitim sağlarlar. Öne çıkan güçlü şirketler tarafından tercih edilen kurumsal eğitim firmalarıyla çalışabilirsiniz.

Cambly kurumsal eğitim veren firmalar arasındadır. Müşteri profili yabancı olan, uluslararası faaliyet gösteren ya da personelinin kurumsal düzeyde İngilizce öğrenmesini isteyen şirketler Cambly ile çalışmayı düşünebilirler. TACKTMI, Akademus, Humanica, Platform Akademi sektörde en çok tercih edilen kurumsal eğitim firmalarından bazılarıdır. Gerekli araştırma ve görüşmeleri yaptıktan sonra sizin için uygun firmayla ortak çalışma yürütebilirsiniz.

Kurumsal Eğitim Veren Firmalar Nelerdir? yazımız ilginizi çektiyse Eğitim kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

S. Emir Canbaş

İ.Ü. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve mezun olduğum bölüm hakkında kendi bildiklerimi, araştırmalarımı sizinle paylaşıyorum. Türkiye ve dünyada eğitimin yanı sıra kodlama da öğrenmeye ve burada paylaşmaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu