Seyahat

Macera Parkı Heyecanı | İstanbul’daki En Güzel Macera Parkları ve Güncel Fiyatları

Macera parkı heyacanı yaşamak istermisiniz? İstanbul’da gezmeyi ve farklı etkinlikleri sevenler için birbirinden güzel seçenekleri sizleri bekliyor. Eğlenceyi doruğa ulaştırmak ve sıkıcı bir günü unutulmaz bir eğlenceye dönüştürmek için macera ve eğlence parklarını değerlendirebilirsiniz. Şehrin günlük karmaşasından ve stresinden uzak, doğanın içinde eğlenceli bir gün vadeden macera parkları, rahat ulaşılabilmesi ve piknik alanı gibi alternatifleri ile de dikkat çekiyor.

Kimi zaman doğal ortamlar içerisinde konumlandırılan bu parklar kimi zamanda yapay tasarımlarla oluşturuluyor. Her yaş grubundan ziyaretçiyi ağırlayan ve eğlenceli bir tatil vaat eden İstanbul’un ünlü macera parkı seçeneklerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Gelin! Bu birbirinden eğlenceli mekanları birlikte değerlendirelim.

İstanbul’daki Macera Parkı Seçenekleri

Şehr-i Macera

Şehr-i Macera Parkı
Şehr-i Macera Parkı

Eğlencenin tam ortasında bir mekan arayışındaysanız; İstanbulluların en sevdiği macera parklarından birisi olan Şehr-i Macera’yı ziyaret edebilirsiniz. E5 yakınında olması ile özel araçlarda ve toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaydır. Macera parklarında en çok talep edilen yüksek ip parkuru ve tırmanma duvarı gibi etkinlikleri içerir. Macera parkı fiyatlandırması ise seçmiş olduğunuz etkinliğe göre değişiklik gösteriyor.

Örnek olarak ip parkuru 45 TL olarak ücretlendirilirken; tırmanma duvarı 20 TL’dir. Yine macera parkı hizmetlerinden birisi olan dev salıncak 15 TL, mini ip parkuru 30 TL ve macera paketi 60 TL olarak fiyatlandırılır. Bakırköy İstanbul’da bulunan ve Çırpıcı Parkı içerisinde ulaşılabilir bir konuma sahip olan Şehr-iMacera; eğlenceli ve maceralı bir günübirlik tatil sunuyor.

İncekum Macerapark

İncekum Macerak Park
İncekum Macerak Park

Yaklaşık olarak 177 dönüm arazi üzerine konumlandırılan macera parkı ülkemizin en uzun macera parklarından birisi olma unvanına sahip. İncekum Maceraparkı’nın diğer mekanlardan farkı, aynı zamanda ATV safarisi hizmetinin olmasıdır. Bununla birlikte ata binme ve okçuluk gibi farklı etkinlikleri de bir arada bulmak isteyenler için ideal bir ortamdır.

Her yaştan ziyaretçiler için farklı etkinlik sunan ve aynı zamanda piknik alanı, restoran gibi alanların bulunduğu oldukça kapsamlı bir alandır. Ek olarak İncekum Maceraparkı’na sıcak yaz aylarında yolunuz düşerse iki farklı plajını görmeyi ihmal etmeyin deriz.

Mangal yakmanın serbest olduğu mekana mangal getirmek yasaktır. 60 TL masa ücretinin yanı sıra 40 TL mangal ücreti bulunmaktadır. Şile’de İncekum Piknik Alanı içerisinde yer alan ve birbirinden eğlenceli aktivitelere sahne olan macera parkı rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Soğuksu Macera Parkı

Soğuksu Macera Parkı
Soğuksu Macera Parkı

Küçükçekmece’de bulunan Soğuksu Macera Parkı ulaşımı kolay ve çok sayıda imkâna sahip bir alan arayışında olanlar için ideal. Hem şehrin orta yerinde hem de doğal yaşam parkurları ile eğlenceli bir gün geçirme imkanı sunuyor. Soğuksu Macera Parkı’nın en güzel yanlarından birisi de pazartesi günleri hariç olmak üzere haftanın 6 günü ücretsiz şekilde hizmet vermesidir.

Yani tırmanma duvarı ve ip parkuru, serbest düşme, ağaçlar arası geçiş parkuru gibi birbirinden farklı alanlarda eğlenmek için para harcamıyorsunuz. Ayrıca alan içerisinde dinlenme alanı, emanet dolabı ve tuvalet hizmetleri de bulunuyor. Hafta içi 9 ve 17 saatleri arasında hafta sonu da 11 ve 17.30 saatleri arasında hizmet verilen mekana toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Macera parkı denildiğinde geniş imkanları ile dikkat çeken mekanı, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve eğlenmek için değerlendirebilirsiniz.

Forestanbul

Forestanbul
Forestanbul

İstanbul’da yer alan ve yoğun talep gören macera parklarından birisi olan Forestanbul yaklaşık 65.000 metrekarelik geniş bir alan üzerine kurulmuştur. Ülkemizin en büyük ve kapsamlı açık alanlı etkinlik ve macera parkurlarından birisidir. Çekmeköy Taşdelen Mesire Alanı’nda hizmet veren macera parkı; önceleri Kemerburgaz’da açılmıştır. 2019 senesinden bu yana şimdiki yerinde hizmet vermeyi sürdürüyor.

Ancak güzel bir alanda konumlandırılmış olan macera parkına toplu taşıma araçları ile ulaşım biraz zor. Alana ulaşmak için Anadolu Yakasından toplam 3 değişik toplu taşıma aracı kullanmak gerekli oluyor. Dolayısıyla özel aracı olmayanlar için ulaşım zorlayıcı olabilir.

Forestanbul Macera Parkı için özel bir giriş ücreti bulunmuyor. Etkinliklerin fiyatlandırması farklılık gösteriyor. Örnek olarak tırmanma duvarı 20 TL, ip parkuru 65 TL, ters salıncak 20 TL, serbest düşüş ücreti 20 TL ve ağ oyun alanı 40 TL olarak belirlenmiştir.

Doğa Macera Parkı

Yakacık Kartal bölgesinde bulunan Doğa Macera Parkı Aydos Ormanı 3. kapıda konumlanıyor. Çok sayıda farklı konseptin bir arada sunulduğu mekan doğa ile iç içe olmak isteyenlerin çok seveceği Aydos Ormanı içerisinde yer alıyor. Parkın diğer benzer alanlardan farkı ise yukarı doğru bir yapıya sahip olan tek Zipline’ı barındırmasıdır. Bu etkinlik genellikle aşağı doğru kayarak gerçekleştirilen bir macera olmasının yanı sıra merkezde tam tersi şekilde bir ayarlama yapılmış.

Kartal ilçesinde ve rahat ulaşılabilir bir konumda olan macera parkı sevdiklerinizle hep birlikte eğlenceli bir gün geçirmek için ideal şartlar sunuyor. Piknik alanlarının da olduğu orman içerisindeki göl kenarını mesire alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

Mangal yapılabilen alanların belirlenmiş olması daha güvenilir bir kullanım sunuyor. Ormanın bazı kısımlarında muhteşem doğa manzarasının keyfini sürebilir ve ‘kendin pişir kendin ye’ konseptli alanlarda yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. 45 TL civarı bir fiyatlandırmaya tabi olan alanın ilk seansı saat 09.30’da başlarken son seansı 18’de bitmektedir.

Macera parkı seçenekleri farklı yerlerden kolay ulaşım sağlayabilmek için uygundur. 7’den 70’e herkesin eğlenerek katılabileceği maceraları barındıran birbirinden güzel etkinlikler sizleri bekliyor. Macera parkları hem ulaşımlarının kolay olması hem de uygun fiyatlı etkinlikler sunması nedeniyle pek çok doğa ve macera severi kendine çekiyor. Park alanlarına dair merak ettiğiniz her bir konu için internet siteleri üzerinden talep oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz Polonezköy Tabiat Parkı Nerede, Giriş Ücreti Ne Kadar? yazımız da ilginizi çekebilir.

Senem Ildırlı

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni lezzetler denemeyi, kısacası yeni olan her şeyi seviyorum Burada da kendi gözlemlerimi, anılarımı yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu