Eğitim

Malta Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar? En Ucuz Okullar ve Paketler

Malta dil okulları fiyatları eğitimini yurt dışında devam ettirmek ve bu sırada da yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler için önemlidir. En ucuz okullar, okul çeşitleri, paket fiyatlar gibi pek çok konudaki bilgileri yazımız da bulabilirsiniz.

Bilindiği gibi İngilizce dili artık vazgeçilmez unsurlardan biri ve bu dili öğrenmenin belki de en ekonomik yöntemi günümüzde bir dil okuluna gitmektir. Biz de bu yazımızda Malta dil okulları hakkında size bilgi vereceğiz.

İngilizce ve yaz tatilini birleştirebileceğiniz bir yer olan Malta’nın İngilizce öğrenmek için sıklıkla tercih edilmesinin en temel nedenlerinden biri ise anadilinin İngilizce olması ve bu tip ülkeler içerisinde diğer ülkelerle kıyaslandığında Malta’nın eğitim ücretleri ve konaklama, yaşam giderleri açısından fazlasıyla ekonomik olmasıdır. Üstelik bu ülke ulaşım bakımından da avantajlıdır. Türkiye – Malta uçuş mesafesi sadece 2,5 saattir. Yaklaşık 150 yıl İngiltere sömürgesi alıntında kalan Malta’da 2. Ana dil İngilizce haline geldi. Durum böyle olunca bu durum Malta dil okulları açısından büyük bir gelişime sebep oldu.

Malta’da Okul Çeşitliliği

Sadece eğitimsel gelişime değil aynı zamanda çeşitliliğin artmasına da yol açtı. Bu sayede farklı Malta dil okulları açıldı ve rekabetle beraber eğitim maliyetleri de ekonomik hale gelmiş oldu. Ülkede birbirinden farklı eğitim alabileceğiniz birçok dil okulu bulunuyor. Kurumlar genellikle Sliema ve St Julians, Valetta şehirlerinde bulunuyor. Malta dil okulları öğrencilerine ilk seviyeden, ileri seviyeye kadar çeşitli İngilizce öğrenim programı sunmaktadır. Okullarda genel İngilizcenin yanı sıra, iş İngilizcesi, IELTS hazırlık ve çocuklar için yaz okulları ya da birebir İngilizce programı gibi çeşitli eğitim olanakları sunuluyor. Bu okullarda ilk gününüzde seviye tespit sınavına alınırsınız. Belirlenen seviyenizle beraber size uygun bir eğitim planı çıkartılır. Teorik ve pratik bir eğitimi iç içe göreceğiniz dil okulu maceranız böylece başlamış olur. Seviyenize uygun sınıfta yaklaşık 4 haftalık bir eğitimin ardından yeniden yapılan sınav ile ilerleme seviyeniz düzenli periyodlarla kontrol edilir. Eğitim süresi sonunda ise İngilizce dil seviyenizi gösteren bir sertifika ile öğreniminizi tamamlarsınız.

Malta’da Dil Eğitimi Sırasında Çalışma

Malta öğrenci vizesi ile dil eğitimi için gelenlere eğitim sırasında çalışma izni veren ülkelerden biridir. Malta’da öğrenciler 3 ay üzeri dil eğitimine başvurmaları şartıyla eğitim aldıkları süre içerisinde part-time olması koşuluyla çalışabilirler. Çalışma izni ise 13. Haftadan itibaren başlamaktadır. Malta dil okulları için yapılan başvurularda eğitim süresini kapsayacak biçimde vize verilmektedir. 90 gün ve daha fazla eğitim alan öğrenciler D tipi vize statüsü kazanırlar. Vizelerini uzatmak ve tekrar eğitim almak istenirse vizelerini Malta içinden uzatabilme hakkına sahiplerdir. 90 günden az sürelerde ise verilen vize C tipi vizedir. Bu vize tipi ne yazık ki Malta içinden uzatılamaz.

Malta Dil Okulu Fiyatları Nelerdir?

Diğer ülkelerdeki ücretlendirmelerden farklı olarak Malta dil okulları paket eğitim imkânı sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak bütün veya parçalı satın alınan bu paketler Malta dil okulu fiyat aralığını belirler. Genellikle eğitim ve konaklamayı paket olarak ekonomik açıdan öğrencilere daha cazip gelmektedir.  Malta eğitim paketlerinde eğitim, konaklama, kayıt ve ders kitabı ve materyal ücretlerinin yanı sıra Malta için sim kart, gidiş-dönüş havalimanı transferleri gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Verilen eğitimin süresine göre değişen Malta dil okulu fiyat listesi 12 hafta için yaklaşık 3000€ iken 6 ay için ise 5000€ gibi bir ücretten başlamaktadır.

Euro ve dolar gibi yüksek kur oranına sahip para birimleriyle eğitim veren İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada gibi ülkelerle karşılaştırıldığında Malta fazlasıyla ekonomik eğitim alternatiflerinden biridir. Malta dil okulları özellikle yaz mevsiminde tercih edilir ve yoğun bir şekilde hizmet verirler. AB üyesi ülkelerden biri olan Malta aynı zamanda bir Schengen ülkesidir. Para birimi Euro olan bu ülkeye eğer yeşil pasaportunuz varsa vize almanıza gerek kalmadan gidebilirsiniz. Ülkede öğrencilerin en fazla tercih ettiği şehirler ise St Julians, Sliema ve Valetta’dır. Üniversitenin de olduğu Gzira bölgesi diğer önemli şehirlerden sadece biridir.

En Ucuz Malta Dil Okulları

Oldukça çeşitli ve ekonomik bir dil okulu zenginliğine sahip Malta’da dil eğitimi ile sunulan konaklama paketleriyle ucuz bir şekilde bütçenizi sarsmadan İngilizce öğrenebilir, bulunduğu konum sayesinde yeni kültürleri keşfedebilir ve çalışarak bütçenize hatırı sayılır katkı sağlayabilirsiniz. Malta dil okullu fiyatları daha küçük okullar olması nedeniyle düşük ücretlerle paket eğitim imkanları sunar. Ucuz dil okullarında ise dezavantaj olarak daha yüksek ücretli yerlere göre konaklamalar daha kalabalık olup odayı paylaşan kişi sayısı daha fazla olabilmektedir. Malta dil okulu fiyat ve konaklama eğitimi sunan en ekonomik okulları AM Language, Clubclass, Linguatime, LSC English, English Domain olarak sıralayabiliriz. Kış döneminde ise Malta dil okulu fiyat konusunda değişkenlik göstermektedir. Neredeyse her okulda özel indirim ve kampanyalar uygulanmaktadır.

Her Şey Dahil Malta Dil Okulu Fiyatları 

Malta dil okulları genellikle her şey dahil eğitim paketleri sunar. Bu paketlerde haftada 20 veya 30 ders genel İngilizce programı bulunur. Konaklama 2 ya da 3 kişilik paylaşımlı odaları kapsar. Kayıt, kitap ücreti ve Malta’da kullanabileceğiniz sim kart da içeren hoş geldin paketleri bulunmaktadır.

Sadece dil öğrenmenin yanı sıra Akdeniz bölgesinin en büyük adası olan Malta’da, dil kursu ile İngilizce eğitimi alırken aynı zamanda adanın harika kumsallarını keşfe çıkabilir, yeni kültürleri öğrenebilir, eğlenceli sokaklarının tadını çıkartabilirsiniz. Malta dil okulları her yaştan ve her seviyeden öğrenci için sadece tek dönem değil tüm sene boyunca kısa ve uzun dönemli İngilizce kursları açar. Öğrenciler akıcı bir İngilizce, harika anılar ve unutulmaz tecrübelerle ülkelerine dönüş yaparlar.

Malta Dil Okulları Paket Fiyatları – Neler Dahil

Avrupa kur sistemi ile İngilizce eğitimi aldığınız Malta’da eğitim sırasında isterseniz okul tarafından yönlendirildiğiniz ailelerin yanında dilerseniz de yurtta paylaşımlı 1-2-3 kişilik odalarda konaklayabilirsiniz. Eğitim materyalleri genellikle satın aldığınız kurs paketine dahil olur. Bazı okullar ise dönemlik yaptıkları kampanyalar ile 12 veya 24 hafta Malta dil eğitimi kayıtlarında ücretsiz gidiş-dönüş uçak bileti gibi imkanlar sağlayabilir. Bazı okullar ise Beach Club veya fitness center üyeliği indirimleri gibi seçenekler sağlamaktadır. Aile ile konaklamayı seçtiğiniz taktirde konaklama hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu tüm yemek ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Malta Dil Okulları fiyatları durumlara göre değişiklik gösterse de elde olan verilerle 2022 fiyatları şu şekildedir;

ESE Malta Dil Okulu Paket Fiyatları

4 haft: 1550 Euro

8 hafta: 2290 Euro

12 hafta: 3360 Euro Gidiş-dönüş uçak bileti ESE’den hediye!

24 hafta: 6240 Euro Gidiş-dönüş uçak bileti ESE’den hediye!

LAL – IELS Malta Dil Okulu Paket Fiyatları

12 hafta: 3235 Euro

24 hafta: 6093 Euro

ClubClass Malta Dil Okulu Paket Fiyatları

4 hafta: 1335 Euro

8 hafta: 1920 Euro

12 hafta: 2460 Euro

24 hafta: 4890 Euro

Sizler için Malta dil okulları hakkında bir araştırma yaptık. Malta okul fiyatları ne kadar? Malta’da dil eğitimi sırasında çalışma nasıl olur? Gibi sorulara yanıt verdik. Bu araştırmamızı göz önünde bulundurarak Malta dil okul seçiminizi yapabilirsiniz.

Malta Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar? En Ucuz Okullar ve Paketler yazımız işinize yaradıysa Kanada’nın En İyi Üniversiteleri Hangileri? Kanada Üniversite Fiyatları veya Yurt dışı Eğitiminde En Ucuz Ülkeler Listesi yazımıza da göz atmalısınız.

S. Emir Canbaş

İ.Ü. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve mezun olduğum bölüm hakkında kendi bildiklerimi, araştırmalarımı sizinle paylaşıyorum. Türkiye ve dünyada eğitimin yanı sıra kodlama da öğrenmeye ve burada paylaşmaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu