Eğitim

Online Pastacılık Kursu Veren Siteler Nelerdir?

Online pastacılık kursu alarak Türkiye’nin ve belki de dünyanın önde gelen şeflerinden biri olabilirsiniz. İsmek pastacılık kursu, Udemy veya listemizde bulunan farklı yerlerden kursları alarak kariyerinizi ilerletebilirsiniz.

Pastacılık, kuru pasta, ıslak pasta, kurabiyeler, kekler, poğaçalar gibi pek çok genel ürünlerin üretiminin üstlenildiği bir meslek dalıdır. Pastacılık öğrenmek için her ne kadar doğrudan bir şefin yanında çalışmak ve bu şekilde eğitim almak tavsiye edilse de, online pastacılık eğitimi de alınabilmektedir. Online bir şekilde, tamamen internet üzerinden alınan eğitimlerle de ilgili kişiler pastacı olabilmektedir. Tabi ki kursların devamında kişinin başarısını etkileyen en önemli faktör, kişinin mesleğe olan saygısı ve öğrenme hırsıdır.

Online Pastacılık Kursu Nerelerden Alınabilir?

Via Akademi

Online pastacılık eğitimi alabileceğiniz nadir sitelerden biridir via akademi. Site üzerinden online eğitim alabileceğiniz gibi, bizzat yüz yüze eğitim almak da mümkün olmaktadır. Online eğitim, örgün eğitime kıyasla daha uygun bir fiyata sahip olup, maliyetleri de daha ucuzdur. Via akademi sayesinde sizlerde rahatlıkla pastacılık eğitimi alabilir ve pastacılığı öğrenebilirsiniz.

Atolye DR. Oetker

100 TL gibi uygun fiyatlarla pastacılığı öğrenmek ister misiniz? Atolye DR. Oetker size bu imkanı sunuyor. Tamen eşsiz tariflerin yer aldığı eğitime katılarak sizlerde kısa sürede pastacılıkta bir temel atabilir ve hatta pastacılık eğitiminizde çok iyi yollar katedebilirsiniz. Atolye Dr Oetker ile sizlerde iyi bir eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Her bir derste yeni bir tarif öğreniyorsunuz ve bu sayede pastacılığın temellerini atma imkanı yakalıyorsunuz.

Udemy

Pasta yapmayı öğrenmek için en iyi seçeneklerden birisi Udemy olabilir. Udemy ile pastacılığı öğrenmek çok kolay. Üstelik birbirinden uzman şeflere Udemy aracılığı ile ulaşabilir ve kolay bir şekilde eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Udemy sayesinde pastacılığı öğrenen pek çok kişi bulunmaktadır.

  • Udemy’nin bu konudaki en büyük avantajı, şefinizi seçebilmenizdir.
  • Şefinizi seçebildiğiniz için, iyi ve kötü şefi keşfetmek mümkündür.
  • Üstelik hepsiyle uzun süre ders yapmak zorunda değilsiniz, beğenmediğiniz hocalarla bir daha çalışmayabilirsiniz.

İsmek Pastacılık Kursu

Online olmasa da pastacılık eğitimi alabileceğiniz kurumlardan birisi de İsmek’tir. İsmek aracılığı ile pastacılık kurslarına yazılabilir ve eğitim alabilirsiniz. İsmek kursları ücretsiz olduğundan, pastacılık eğitimi için bu kurslara herhangi bir para vermemektesiniz. Kurs süreleri, kursun bulunduğu kurum ve detayına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İsmek, İstanbulun pek çok bölgesinde bulunuyor, yani bu kursları almak çok kolay. Mahallenizde veya ilçenizde bulunan herhangi bir kursa kaydolabilir ve eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. İsmek sayesinde sizlerde pastacılığı öğrenebilir ve başarılı bir şekilde pastacılık kariyeri yapabilirsiniz. Buradan online pastacılık kursu veya farklı kursları inceleyebilirsiniz.

Alp Akademi

Alp akademi, online olarak pastacılık kursu veren yerlerden biridir. Düşük fiyatlarla iyi bir eğitim almak isterseniz, Alp Akademi online pastacılık kursunu mutlaka tercih etmelisiniz. Alp Akademi internet sitesine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilir ve pastacılık eğitimlerine katılabilirsiniz.

Pastacılar Ne Kadar Kazanır?

Pastacılar güzel kazançlar elde edebiliyor. Eğer kişinin iyi bir eğitimi varsa pastacılıktan ciddi paralar kazanabilir. Yeni başlayan bir pastacı ortalama 4000-4500 arası maaş alırken, mesleğinde iyi bir kariyer yapmış, tecrübeli bir pastacı, iyi bir restoranda 10 bin lira maaş da isteyebiliyor.

Online Pastacılık Kursu Veren Siteler Nelerdir? yazımızı incelediyseniz Aşçılık Belgesi Nasıl Alınır? Eğitimi Nerede Verilir? yazımız da ilginizi çekebilir.

S. Emir Canbaş

İ.Ü. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve mezun olduğum bölüm hakkında kendi bildiklerimi, araştırmalarımı sizinle paylaşıyorum. Türkiye ve dünyada eğitimin yanı sıra kodlama da öğrenmeye ve burada paylaşmaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu