Seyahat

Otel Bulma Siteleri Nelerdir? En İyisi Hangisi?

Otel bulma siteleri tatil ayları yaklaştıkça aklımıza gelmektedir. İnternet ortamı çok geniş olduğu için çok sayıda otel arama siteleri karşımıza çıkar, peki en iyisi hangisi? Dilerseniz yazımıza başlayalım.

Hepimiz illaki seyahate çıkıyoruz. Bu bir iş seyahati de olabilir, bu bir gezi seyahati de olabilir. Seyahatin ne türlüsünü yaparsak yapalım, cebimize en uygun olan ve bizi en memnun edecek olanı ararız. Cebimize uygun olması bizim yararımıza olur, seyahatimizin diğer kısımlarına daha düzgün nakit ayırabiliriz. Peki, kendimize en kısa sürede ve en uğraş vermeyerek nasıl otel bulabiliriz? Karşınızda en iyi otel bulma siteleri

Sizin için en iyi otel bulma web siteleri konusunu araştırdık ve karşımıza 7 otel bulma web sitesi çıktı. Bakalım bu web siteleri hangileriymiş;                              

  • Trivago
  • Booking
  • Hotels
  • Agoda
  • TripAdvisor
  • Google Hotel Finder
  • CozyCozy

En İyi Otel Bulma Siteleri

Trivago

Trivago, şu anda dünyanın en büyük otel arama sitesi olarak mevcudiyetini koruyor. En iyi otel bulma siteleri listesinin başında olma sebebi de bu aslında. 200 adetten fazla konaklama rezervasyon sitesinden 700.000 adetten fazla oteli karşılaştırabiliyor.                                                      

Bu siteye gideceğiniz yeri ve tarihi yazarsanız, 200’den fazla olan site arasından size en uygun olanların sonuçlarını çıkartıyor ve hazır hale getiriyor. Buradan kendinize en uygun bulduğunuz konaklama seçeneğini seçtiğinizde seçiminizi yaptığınız siteye yönlendiriliyorsunuz ve oradan rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Diğer birçok dile sahip olduğu gibi Türkçe dilini de seçebilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz bir uygulama da geliştirmişler. Trivago resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.

Booking

Dünya genelinde 164’ten fazla ülkede binlerce otel ve konaklama vb. Seçeneklere sahip olan bir web sitesi. Booking.com’da lüks otellerden hostellere, butik otellerden resort otellere kadar erişim sağlayabilirsiniz.    

Kredi kartınızı sisteme tanımlattıktan sonra rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ama ödemelerinizi otele giriş yaptığınızda yaptırıyorsunuz. Otellerde daha önce kalmış kişilerin o otelle ilgili puan ve yorumlarını görebiliyorsunuz. Bu da ayrıca çok faydalı bir durum seyahate çıkacak kişi açısından. Bu şekilde seçtiğiniz otelin iyi ve kötü yanlarını görebiliyorsunuz. Yani her şey fotoğraflara bakmakla kalmıyor. Ayrıca bu web sitesine üye olanlar yarı fiyatına oteller ve daha birçok gizli fırsattan yararlanabiliyor. Bu web sitesi de Türkçe destekli ve telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulaması da var. Booking resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.

Hotels

Dünya genelinde 140.000’den fazla oteli bize sunan web sitesine geldik şimdi de Hotels.com. En iyi otel bulma siteleri arasında aslında en alternatif olanlardan biri. Hostel, bed&breakfast, budget hotel, lüks otel ve daha bir sürü konaklama seçeneğini bizlere sunuyor.

Ayrıca site üzerinden online rezervasyon yapabilme gibi bir fırsatı bize veriyor. Otelde daha önceden kalmış kişilerin yorumlarını, otel yıldız derecesini, ödeme yapacağınız şekli, lokasyonu, merkezi noktalarını, konaklayacağınız yerin nerede, hangi özellikte olacağını seçebileceğiniz filtrelemeler bulunuyor. Ayrıca bu web sitesinin de Türkçe dil seçeneği ve akıllı telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulaması da var. Hotels resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.

Agoda

En iyi otel bulma web siteleri arasında bu web sitesini seçerken özellikle dikkatimizi çeken bir şey oldu. Bu web sitesi Güney Asya ülkelerinin bazılarında (Tayland, Filipinler, Endonezya, Japonya, Hong Kong, Tayvan ve Singapur’da) karantina otelleri diye bir seçenek geliştirmiş. Bu seçenekler içinde bir yere gidecekseniz ve karantina otellerini seçtiyseniz, Agoda.com size aşılarınızı yaptırdıysanız, sizin için iş yükünü azaltıyor ve anında otel rezervasyonunuzu yaptırabiliyorsunuz. Bu uygulamayla web sitesi aslında sizin adınıza seyahatinizde sizin yerine gideceğiniz yeri, havaalanlarını temin etmiş oluyor.  

Ayrıca dikkatimi çeken bir diğer husus ise bu web sitesinde konaklama paketi oluşturduğunuz zaman indirim alabiliyorsunuz ve günlük indirim kuponları gibi fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz. Öyle ki bu web sitesi kullanıcılarına puan veriyor ve bu puanlarla yarı fiyatına hatta ücretsiz konaklayabiliyorsunuz. Agoda resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.

TripAdvisor

Şimdi de sıra geldi dünyanın en çok ziyaret edilen, en iyi otel bulma siteleri listemizin 5.’sine. TripAdvisor.com 250 milyondan fazla otel yorumuyla çok seveni olan bir web sitesi. Sadece yorumlarıyla değil aynı zamanda, gezilecek yerler, yapılacak aktiviteler gibi birçok gezi içeriği hakkında size yol gösteriyor. TripAdvisor resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.

CozyCozy

Otel bulma siteleri listemizin 6.’sında sıra, bu web sitesini diğerlerinden ayıran özelliği mevcut olan tüm konaklama seçeneklerini sunuyor. Oteller, villalar, ağaç evler, kulübeler, hosteller, butik oteller, dağ evleri, tekneler ve daha aklınıza gelebilecek konaklama seçeneklerinin nicesi. Filtreleri sayesinde aradığınız kriterlerde olan konaklama şeklini size sunan web sitesi seçeneğinizi yaptığınızda da rezervasyonunuz için sizi doğrudan seçmiş olduğunuz yerin sitesine yönlendiriyor. CozyCozy resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.

Google Hotel Finder  

Evet, çoğu kişi bilmiyor olabilir ama Google da otel bulma web siteleri arasında, istediğiniz tarihi yazarsanız buradan da otel bulabilirsiniz. Ayrıca harita üzerinden de otel seçimi yapabilme gibi bir fırsatınız da var. Bu sayede konaklayacağınız yerin tam lokasyonunu doğrudan bilebileceksiniz. Seçtiğiniz lokasyondaki otelleri size sıraladığında ilk başta çıkan iki otel reklamdan ötürü başta oluyor genelde diğerleri de en iyiden aşağıya doğru sıralama içinde.

Otel Bulma Siteleri Nelerdir? En İyisi Hangisi? yazımız ilginizi çektiyse Tatil Bavulu Listesi | Bunları Yanınıza Almayı Sakın Unutmayın yazımızı da beğeneceksiniz.

Senem Ildırlı

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni lezzetler denemeyi, kısacası yeni olan her şeyi seviyorum Burada da kendi gözlemlerimi, anılarımı yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu