Finans

Papara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ve Neler Gerekli?

Papara kart başvurusu nasıl yapılır ve başvuruda gerekli olan bilgiler ile ilgili sizlere detaylı bir makale hazırladık. Papara kart, Papara hesabınızdaki paranın tıpkı bir banka ve kredi kartı gibi fiziksel olarak kullanabileceğiniz bir alışveriş kartıdır. Papara kart başvurusu ile kart sahibi olabilir ve para yükleme noktalarından kartınıza kolayca para yükleyebilir ve harcayabilirsiniz. Banka mantığında çalışan fakat tamamen bambaşka bağımsız bir uygulama olan Papara Türkiye’de ilk defa herhangi bir bankaya bağlı olmayan ve MasterCard logolu kartını kullanıma sunmuştur. ATM’den para çekme, para yatırma, online ödemeler yapmak gibi birçok alanda kullanılabilir ve tüm dünyada harcanabilir. Fatura ödeyebilir, döviz işlemlerinizi yürütebilir, yatırım hesabı olarak kullanıp hisse senedi alıp satabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her alanda hizmet sunan Papara yeni nesil bir alışveriş kartı olmanın ötesine geçmiş durumdadır.

Papara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama ya da web sitesinden üzerinden papara kart başvurusu yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz yapılabilen bir işlemdir. Herhangi bir hesap açma ya da kart ücreti talep edilmez. Yıllık veya aylık belli bir aidat bedeli yoktur. Papara web sitesini kullanarak hesap açmak için papara.com adresi üzerinden ‘papara hesabı aç’ butonu ile kolayca hesap oluşturabilirsiniz. Ardından telefon numaranızı girip ‘devam et’ butonuna tıklayarak kişisel bilgilerinizi doldurun. İsim, soy isim, cep telefonu ve şifre gibi basit adımlardan oluşur hesap açma işlemi. 6 hane şifrenizi oluşturup hesap aç butonuna tıklayarak oldukça kolay ve hızlı bir şekilde hesabınızı açabilirsiniz.

Papara Kart Çeşitleri Nelerdir?

Hesabınızı oluşturduktan sonra hangi kartı seçeceğinize karar verip başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Her kartın kendine ait özellikleri bulunmaktadır.

Papara Black kart tüm dünyada geçerlidir. Aidat ve kart ücreti gibi aylık bir ücret bedeli bulunmamaktadır. Cashback özelliğine sahiptir. Harcadıkça para kazanabilirsiniz. Temassız özelliği bulunmaktadır. Papara Black Card başvurusu uygulama ve web sitesi üzerinden kolayca yapılabilir ve kart adresinize teslim edilir.

Papara Lite kart ile her yerde alışveriş yapabilirsiniz. Aylık bir aidat bedeli ve ücret ödemezsiniz. Black Kart gibi cashback özelliği bulunmaktadır. Fakat Lite kartı yalnızca bazı satış yerlerinden alabilirsiniz. Kartı alırken ücret ödersiniz fakat ödediğiniz ücret daha sonra kartınıza iade edilir. Kartınızı Gittigidiyor, Teknosa, N11, İstegelsin, Carrefour SA, D&R noktalarından alabilirsiniz.

Papara Hediye kartını kullanabilmek için papara kullanıcısı veya üyesi olmanıza gerek yoktur. Dilediğiniz kişi için hediye kartı oluşturabilirsiniz. Birçok online pazar yerinde geçerlidir. Sanal bir karttır fiziki olarak size ulaşmaz. Sizin belirlediğiniz tarihte belirlediğiniz kişiye ulaşır. Hediye etmek istediğiniz kişinin papara hesabı ve papara kullanıcısı olmasına gerek yoktur. Kullanım süresi 1 yıldır. Hediye kartının içerisindeki para miktarı kadar kullanım hakkı verir.

Papara Metal kart ismiyle müsemma paslanmaz çelikten üretilmiştir. Premium özelliklere sahiptir. ATM ve diğer yerlerde kullanılabilir. Papara CEO’su tarafından amaçlarının tamamen müşterisini değerli hissettirmek olduğunu ifade edilmiştir.

Papara Sanal kart yine isminden anlaşılabileceği gibi fiziksel bir kart değildir. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerini kullanmaktan çekinen müşteriler için oldukça uygundur. Cashback özelliği ile harcadıkça kazanma şansı verir. Sanal kart oluşturmak ücretsizdir.

Papara Hayalet Sanal kart internet üzerinden alışveriş yaparken güvenemeyen müşteriler içindir. Tek seferlik ödemeli alışverişlerde güvenle kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra kart otomatik olarak kapanır. Bütün sitelerde ve online pazar yerlerinde ücretsizdir.

Papara Edu kart öğrenci ve gençlere tek tıklama ile harçlık gönderilmesini sağlar. Harçlık gönderirken herhangi bir hizmet bedeli ve ücret talep etmez. 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Harçlık gönderdiğiniz öğrencilerin harcamalarını görebilirsiniz fakat bu özelliğin karşı tarafta açık olması gerekir.

Papara kart başvurusu ile birçok seçenek sunulur müşteriye. Kendinize en uygun ve avantajlı olan kartı seçebilir ve hemen kullanmaya ve fırsatlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Papara Kart Nasıl Aktifleştirilir?

İhtiyacınıza yönelik kartınızı seçtikten sonra sıra geldi bu kartı nasıl kullanıp aktifleştirebileceğinize. Öncelikle kartınızı aktif etmeniz için online olarak uygulamaya girmeniz gerekmektedir. Papara hesabınıza giriş yapıp, papara kart sayfasından ‘yeni kart’ sekmesine tıklayarak elinizdeki kartı tanımlama butonuna basın. Ekranda çıkan sayfaya kart bilgilerini girerek ‘aktive et’ butonuna tıklayarak kolay bir şekilde kartınızı aktif edebilir ve anında tüm alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Papara black card başvurusu ve diğer tüm kartların başvurusunu kolaylıkla uygulama üzerinden yapabilir ve birkaç dakika içinde aktifleştirerek güvenle kullanabilirsiniz.

Papara Cashback Özelliği Nedir?

Papara kart harcadıkça kazandıran bir uygulamadır. Yaptığınız harcamaların bir kısmını hesabınıza iade eder. Papara kart başvurusu ile kart sahibi olabilir ve bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bu harcamalar nelerdir peki?

Youtube Premium üyelik ücreti %50’si

 • Netflix üyelik ücreti %50’si,
 • Spotify üyelik ücreti %50’si,
 • Uber harcamalarının %20’si,
 • Exxen üyelik ücreti %50’si,
 • CarreferSA harcamaları %5’i,
 • Steam harcamaları %10’u,
 • Playstation harcamaları %10’u,

HOP harcamaları %25’ini hesabınıza geri gönderir.

Papara Kart Güvenilir mi?

Papara kart normal bir banka mantığında işlemez fakat T.C. Merkez Bankası denetimine tabi bir kuruluştur ve yaklaşık 9 milyon kullanıcıya sahip güvenilir bir uygulamadır. Ayrıca, Visa ve Mastercard, Bankalararası Kart Merkezi üyesidir. Papara kart başvurusu ile kart sahibi olabilir ve içiniz rahat bir şekilde kullanabilir ve ayrıcalıkların tadını çıkarabilirsiniz.

Papara’ya Nasıl Para Yüklenir?

Normal banka uygulamalarından daha farklı bir çalışma prensibine sahip olan Papara’ya nasıl para yükleneceği konusunda akıllarda bazen soru işareti bırakabiliyor.

 • Öncelikle Papara uygulamasına giriş yapın ve sol üst köşedeki menü işaretine tıklayın.
 • Çek/Yatır seçeneğine tıklayarak parayı hangi yol ile yatıracağınızı seçin.
 • Havale/EFT seçeneğini seçip açılan bankalar arasında paranın çekilmesini istediğiniz bankanızı seçin.
 • Açılan sayfada Papara IBAN numarasını kopyalayın.
 • Bankanızın uygulamasını açarak EFT bölümüne girin ve IBAN kısmına Papara IBAN numarasını yapıştırın.
 • Hesap ismine İsim ve Soy isim, açıklama bölümüne ise papara numarasını yazarak işlemi tamamlayın.
 • Papara kart başvurusu ile kart sahibi olabilir ve ATM’ler aracılığıyla da kartınıza kolaylıkla para yükleyebilirsiniz.

Papara Kart Harcama Limiti Nasıl Yönetilir?

Papara kart için aylık hatta haftalık harcama limitlerini kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Harcama limiti kendinize belli süreler içerisinde koyduğun aylık/haftalık toplam nakit tutarıdır. Bu nakit tutarını geçmemek ve harcamalarınızı kontrol altında tutmak istiyorsanız kolay yolu limit koymaktır. Belirlediğiniz limit üzerinde harcama yapmanıza ve eksi bakiyeye düşmenize izin vermez. Uygulama üzerinden limit koymak istediğiniz kartınızı seçerek ‘limit işlemleri’ butonundan kart limitinizi belirleyebilirsiniz. Papara kart başvurusu ile sadece harcama yapmaya yönlendirilmezsiniz. Papara ile bütçenizi sağlık bir şekilde kontrol altında da tutarsınız.

Papara Kart Nereden Alınır?

Papara kart müşterine oldukça fazla imkân ve avantaj sunan bir elektronik para kuruluşudur. Artık internet alışverişlerinin ve online pazar yerlerinin popülerliğinin artmasıyla online bir bankaya ve karta ihtiyaç da artmıştır. Özellikle internet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşteriler için oldukça avantajlı olan Papara kart yaklaşık 9 milyon kullanıcısı ile gün geçtikçe popüler hale gelmektedir. Kolay kullanımı ile oldukça pratik bir kullanım sağlar. İstediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Dünyanın her yerinde geçerliliğe sahiptir. Papara’nın resmi websitesine buradan gidebilirsiniz.

Sadece online bir kart değil Papara ile isteğiniz doğrultusunda fiziksel bir karta da sahip olabilirsiniz. Peki Papara kart başvurusu yaptıktan sonra kartınızı nereden alabileceğiniz yerler nelerdir? D&R, Hepsiburada, Teknosa, N11, Kidega, İstegelsin, CarrefourSA, carrefoura.com, ve Carrefour Online Marketlerden alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Papara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ve Neler Gerekli? yazımız ilginizi çektisye Kart Numarası Nedir? Kart Numarası Nerede Yazar? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Furkan Topuk

Finans sektöründe uzun süredir çalışmaktayım. Yatırım ile ilgili pek çok alanda görev aldım ve kazandığım tecrübeleri sizlerle de paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu