Finans

Para Kazandıran Uygulamalar Hangileri?

para kazandıran uygulamalar sayesinde tüm gelirinizi buradan kazanabilir veya ek gelir elde edebilirsiniz. Instagram’dan Bionluk’a, TikTok’tan Get Midas’a kadar pek çok uygulamayı sizlere anlatmaya

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok yeniliğin kapısı açıldı. Bunlardan biri de oturduğumuz yerden para kazanmak. Telefon ya da bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar ile kolayca para kazanabilirsiniz. Her geçen gün biraz daha popülerleşen para kazandıran uygulamalar sürekli yenileniyor ve piyasaya yenileri sunuluyor. Herkese hitap eden birçok uygulama piyasada yerini alıyor.

Yazımızın devamında yer vereceğimiz 15’ten fazla uygulamanın birçoğu size yabancı gelmeyecek. Kullandığınız ancak para kazanabileceğinizi bilmediğiniz çok sayıda uygulama mevcut. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok kişi bu uygulamalar üzerinden para kazanıyor. Yöntemini çözdüğünüz ve uygulamayı iyi analiz ettiğiniz takdirde siz de bunlardan para kazanabilirsiniz. Peki, bu uygulamalar hangileridir? Detaylar yazının devamında…

Para Kazandıran Uygulamalar Listesi

Instagram

İnstagram, günümüzün en popüler uygulamalarından biri. Uygulama üzerinden sponsorlu reklam alma, ürün satışı yapma, satış ortaklığı, takipçi satışı gibi birçok yöntem ile para kazanmanız mümkün. Burada önemli olan nokta takipçi sayınızdır. Çünkü takipçi sayınız ne kadar yüksekse, para kazandıran uygulamalar arasında yer alan instagramdan para kazanma ihtimaliniz o kadar yüksektir. O yüzden ilk etapta takipçi sayınızı yükseltmekle işe başlayabilirsiniz.

Tiktok

Dünyanın her yerinde popüler olan sosyal medya platformlarından Tiktok, para kazanılacak yerler arasındadır. Genelde bu uygulamada sponsorlu reklamlar ile para kazanılır. Aynı Instagram’da olduğu gibi burada da sizi takip eden kitleyi artırmanız şarttır. Sizi takip edenler için canlı yayın açtığınızda kişiler size farklı hediyeler gönderme imkanına sahipler. Bu hediyelerin de belli değerleri vardır. Bu hediyelerin ücretleri gönderen kişi tarafından ödenir. Para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Tiktok, bu hediyelerden komisyon keser ve kalan kısmını da size iletir.

Twitter

Milyonlarca kişinin kullandığı Twitter ’da gelir elde edebileceğiniz platform arasında yer alıyor. Sponsorlu retweet, takipçi satışı, trafik çekme, affiliate marketing gibi birçok yöntem ile Twitter’dan para kazanabilirsiniz. Ancak diğer uygulamalarda da olduğu gibi burada da önemli olan durum takipçi sayınızdır. Takipçi sayınız ne kadar yüksekse bu işten para kazanma olasılığınız o kadar yüksektir. Bundan dolayı yine ilk etapta takipçi sayınızı artırmalısınız.

Dolap

Dolap uygulaması para kazandıran uygulamalar arasında en cazip olanlardan biridir. Herhangi bir vergi mükellefiyeti olmadan istediğiniz ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle kıyafet satışı gerçekleşse de her türden eşya satılabiliyor. Bu yöntem ile satmak istediğiniz şeyleri uygulamaya yükleyerek satışa çıkarabilirsiniz.

Bionluk

Bionluk, kişilerin yeteneklerini değerlendirerek para kazanabilecekleri bir uygulamadır. Önce siteye üye olunur. Daha sonra yeteneğiniz dahilinde ‘100 TL karşılığında resminizi çizebilirim.’ gibi ilanlar açmanız gerekir. Uygulamada makale yazmadan seslendirmeye, grafik tasarımdan uygulama geliştirmeye kadar birçok iş vardır. Uygulama, yapılan işlerden %20 oranında komisyon alır.

Get Midas

Get Midas uygulaması, hisse senedi üzerinden para kazandıran uygulamalar arasında yer alır. Birçok kişi için yurtdışından hisse senedi almak zor bir iştir. Çünkü alındığı takdirde bankalar tarafından kesilen komisyon çok yüksek tutarlarda oluyor. Bundan dolayı kazanılan para size ulaşana dek neredeyse bitiyor. Yurtdışından bankalar aracılığıyla hisse alırken 10$ – 15$ komisyon ödersiniz. Ancak Get Midas uygulaması bu bedeli 1,5$ olarak düzenlemiştir.

Yapılması gereken tek şey web sitesi üzerinden Get Midas’a üye olmaktır. Üyelik gerçekleştikten sonra yasal birtakım evraklar adresinize gönderilir. Evraklar tamamlandıktan sonra yurtdışından hisse alıp satma imkanına sahip olacaksınız. Popüler olan hisselere yatırım yaparak kazancınızı artırabiliyorsunuz. Get Midas sizlere Coca Cola, Facebook, Netflix gibi birçok dev markanın hissesine ulaşma imkânı sunar.

Letgo

Letgo, elinizde bulunan ürünleri sitesine yükleyerek satışını gerçekleştirmenizi sağlar. Para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Letgo’da yüz yüze satış yapılmaktadır . Çünkü uygulama üzerinde herhangi bir satın alma modeli bulunmuyor. Ayrıca satılan ürün mutlaka 100 TL üzerinde olmalıdır. Bunun sebebi genellikle müşteri bu miktarın altında bir ürün için yüz yüze görüşmeyi kabul etmemektedir.

Yandex Toloka

Yandex Toloka, en güvenilir gelir kazandıran platformlar arasında yer alır. Yandex, bot tarafından yapılamayan şeylerde gerçek kişilere ihtiyaç duyar. Bundan dolayı, Toloka uygulaması üzerinde çeşitli görevler verir. Uygulama ‘görev yap para kazan’ mantığı ile çalışır. Görevleri tamamladıkça ödül kazanmaya başlarsınız.

Foap

Foap, fotoğrafçılık ile para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları düzenliyorsunuz. Daha sonra uygulamaya bu görüntüleri yüklüyorsunuz. Birçok marka ve firmanın doğal fotoğraf ya da video ihtiyacını giderdiği bu uygulama ile çektiğiniz görüntüler satın alınabiliyor. Foap fotoğrafçılık ile para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır.

Oyna Kazan

Bu uygulama bir canlı bilgi yarışmasıdır. Oyna Kazan, gerçek yarışmacıların katıldığı ve kupon, hediye çeki, gerçek para kazandıkları bir uygulamadır. Uygulama içinde OK isminde kripto para da verilen ödüller arasındadır. Bu parayı anında nakite çevirerek kullanmanız da mümkündür.  

Uygulama içerisinde iki seçenek mevcuttur. Bunlardan biri VİP yarışmalar biri de ücretsiz yarışmalardır. VİP yarışmalara katılım sağlayabilmeniz için OK coin almanız şartı vardır. Yarışmanın sonunda birinci olan kişiye para verilir. Diğer yarışmacılara da hediye çeki gibi ödüller verilir.  

Google Ödüllü Anketler

Google ödüllü anketler, dünyanın birçok yerinde aktif olarak para kazandıran uygulamalar arasında yer alır. Uygulama indirilip kaydolduktan sonra size gelen soruları cevaplamanız beklenir. Cevapladığınızda, uygulama ödül olarak Google Play kredisi verir ve bu kredi uygulamaların içerisinde kullanılabilir. Çok yüksek paralar kazanılmasa da haftalık 100 TL kazanmanız mümkündür.

Mode Earn Apps

Gelir kaynağı olan platformlar arasında yer alan Mode Earn Apps, belki de en keyif veren uygulamadır. Uygulama müzik dinleyerek para kazandırıyor. Binlerce radyo istasyonunun yer aldığı uygulamada, radyoyu ayarlayıp müzik dinlemeniz yeterli. Ekstra olarak anket doldurmak, uygulamadaki reklamları izlemek, arkadaşları davet etmek gibi ufak detaylar da para kazandırıyor.

Sweatcoin

Sweatcoin, yürüyerek para kazandıran uygulamalar arasındadır. Telefonda bulunan adım ölçer ve GPS uygulamaya bağlanarak adımlarınızı ölçüyor. 1000 adım attığınızda 0.95 sweatcoin kazanmış oluyorsunuz. Bunlar ile spor kursu, spor malzemesi alabilir ya da coinleri direkt nakite çevirebilirsiniz. Bu faydalı uygulama ile hem para kazanmış hem de sağlığınıza katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

Gigwalk

Gigwalk, gelir kaynağı olan platformlar arasında firmalar tarafından yoğun olarak kullanılır. Ayrıca uygulama kullanıcılarının GPS verilerini firmalar ile paylaşır. Markaların istihbarat ağı olarak adlandırılan uygulama, kullanıcılara çeşitli görevler verir. Görevler arasında mağaza fiyat fotoğrafı çekmek, ürünlerin olup olmadığına bakmak ve vitrin düzenini incelemek gibi şeyler bulunur.

CheckPoints

Market, kafe ya da alışveriş merkezlerine gittiğinizde uygulama üzerinden kendinizi işaretlemeniz gerekiyor. Buralarda aldığınız ürünlerin fotoğraflarını çekerek para kazanıyorsunuz. Para kazandıran uygulamalar arasında bulunan bu uygulama en caziplerinden biri. Neredeyse her uygulamada olduğu gibi burada da arkadaşınızın uygulamaya üye olmasını sağlayarak da para kazanabiliyorsunuz. 

Bookscouter

Kullanmadığınız, okuduğunuz kitaplarınızı satmak için yapılan uygulamalardan biri. Hem ikinci el hem de yeni kitaplarınızı uygulama üzerinde satma imkanına sahipsiniz. Uygulamaya Facebook ya da diğer sosyal medya hesapları üzerinden üye olabiliyorsunuz. Sonrasında barkodları okutarak kitaplarınızı uygulamaya yüklüyorsunuz ve kitabı satın almak isteyen kişilerin verdikleri fiyat teklifini görüyorsunuz.

Shopkick

Para kazandıran uygulamalar yazımızda yer vereceğimiz son uygulama Shopkick’tir. Shopkick uygulaması tarafından size bazı mağazaları bildiriyor. Burada bulunan ürünlerin barkodlarını okutmanızı, gezmenizi bekliyor. Bunlar sonucunda para kazanıyorsunuz ve bazı mağazalarda alışveriş yaparken bu paraları kullanabiliyorsunuz.

Para Kazandıran Uygulamalar Hangileri? yazımız ilginizi çektiyse E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Furkan Topuk

Finans sektöründe uzun süredir çalışmaktayım. Yatırım ile ilgili pek çok alanda görev aldım ve kazandığım tecrübeleri sizlerle de paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu