Finans

Paribu Binance Transfer Nasıl Yapılır?

Paribu Binance transfer işlemi karışık gibi gözükse de aslında mantığını analadığınız tüm kripta para borsalarına para veya coin transferi yapabilirsiniz.

Bitcoin, 2009 yılından beri hayatımıza girmiş ve iniş çıkışlarıyla ve piyasa değerinin üstünde değeriyle oldukça dikkat çekmiştir. 2021 yılında ABD borsası Nasdaq’da işlem görmeye başlamasıyla dikkatleri üzerine çekmiş, şirketler ve kişiler tarafından kripto paraya ilgi ve yatırım yapılmaya başlamıştır. Paribu Binance transfer işlemleri ise kripto borsasına ilgi duyan kişiler için oldukça önemlidir. Çünkü Türkiye’de de kripto para yankıları çok güçlüdür. Türk yatırımcıları oldukça fazla kripto borsasında işlem yapmakta ve bunun için birden fazla uygulama kullanılmaktadır. Bu uygulamalar arasında Paribu ve kripto para borsası için ortam sağlayan Binance uygulaması vardır. Paribu, kripto paralarınızın Türkiye içinde alınıp satılmasını kolaylaştıran yerli kripto borsalarından bir tanesidir. Binance ile kolay bir şekilde işlem yapmak istediğiniz kripto paralarınızı transfer yapıp yatırımınızı daha kolay ve istediğiniz şekilde yönlendirebilir ve Paribu’ya para çekme ve diğer tüm işlemler için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Paribu ve Binance Transferi Nedir?

Paribu, ‘yarının dünyası bu Paribu’ sloganı ile 2017 yılından itibaren kullanıma sunulan Yasin Oral tarafından kurulan kripto para alım ve satım platformudur. Yaklaşık 2 milyon aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Başlangıçta yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Cardano gibi kısıtlı miktarda kripto para birimlerini içerisinde bulundururken günümüze baktığımızda 40’a yakın kripto para birimi bulundurmaktadır. Paribu’ya para çekme, transfer işlemleri, coin alım-satım işlemlerinde güvenle kullabilirsiniz. Binance ise dünya çapında kullanılan Paribu ile aynı mantıkta işleyen ve 2018 yılından bu yana en büyük para borsası kabul edilen bir uygulamadır. Hal böyle olunca iki borsa arasında transfer yapmak isteyen kullanıcılar ve iki kripto borsası arasında ise nasıl transfer yapılacağı ise merak konusu olacaktır.

Bitcoin ve sonrasında ortaya çıkan altcoinlerin popüler olarak alım-satımının başlamasıyla birlikte transfer işlemleri ile ilgili akıllarda soru işaretleri ortaya çıkmıştır. Siz de çevrenizden duyduklarınız ile blockchain işlemlerinin zor olduğu ve karmaşık olduğu gibi yanılgılara kapılmış olabilirsiniz. Bu yeni nesil para birimlerinin farklı borsalarda ve farklı hesaplarda transferlerinin yapılması aslında zannedildiği kadar zor değildir. Özellikle her şeyin online olarak yapıldığı bu günlerde zorlanmadan işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. Satın aldığınız bitcoin ve altcoinleri Paribu aracılığı ile Binance’e aktarıp çok rahat bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Blokckchain ortamında birçok farklı para birimi borsası bulunmaktadır. Bu borsalarda henüz tecrübeniz yoksa zorluk yaşamanız olasıdır.

Alım-satım, komisyon, oranlar kafanızı çoktan karıştırmış olabilir. Fakat birkaç uygulama sayesinde işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Paribu Binance transfer işlemi birkaç küçük basit işlemden ibaret hale gelmiştir. Türk lirası kullanarak Binance aracılığı ile kripto para alabilir ve kripto borsasında paranızı yönetebilirsiniz. Paribu ve Binance bu iki kripto para borsası arasında rahatlıkla ve güven içinde transfer işlemi yapabilirsiniz.

Transferi Yapılabilecek Kripto Para Birimleri Nelerdir?

Paribu ve Binance arasında transfer yapabilmek için öncelikle işlem yapmak için seçeceğiniz kripto para biriminin her iki borsada da bulunması gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle iki borsa da işlem yapılacak coin seçilmelidir. Daha sonra transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin, Litecoin, XRP, Ethereum, EOS, Cardano, Stellar, Dogecoin, Avax, Uniswap gibi birçok çeşitli kripto parayı içerisinde bulundurur. Her geçen gün yeni kripto paralar bünyesine ekleyerek büyümeye devam ediyor. Paribu Binance transfer işlemleri de kripto para borsasının günlük hayatta daha fazla yer tutması ile daha kolay hale gelir. Ne kadar fazla kripto para çeşidi ile işlem yapılabilirse kullanılan uygulamalar o kadar işlevsel hale geliyor.

Paribu Binance Transfer İşlemi

Uygulamalar arası coin transferi oldukça basit işleyen bir süreç olmasına rağmen kullanıcıların kafasının karışmasına neden olabilir. Paribu üzerinden Binance’e coin aktarmak ve işlem yapmak istiyorsanız oldukça basit bir yöntem ile kolayca halledebileceksiniz. Hem Paribu hem de Binance uygulaması üzerinde uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Paribu Binance transfer işlemleri karışık gibi gözükse de aslında birkaç dakika içinde işleminiz gerçekleşir.

Paribu’dan Binance’e Coin Transfer Aşamaları Nelerdir?

 • Binance hesabınıza giriş yapın.
 • Menüde yer alan cüzdan, spot sayfasına girin.
 • Yatırım seçenekleri kısmından coin yatırmaya tıklayarak işlem yapmak istediğiniz coin türünü seçerek devam edin.
 • Daha sonra işlem yapacağınız coinin yanında yer alan yatırma menüsüne tıklayın.
 • Paribu hesabınızdan aktarmak istediğiniz coini seçin ve coin yatırma sayfasında bulunan adres kodunu kopyalayarak işlemi tamamlayın.
 • Paribu hesabınıza giriş yaparak cüzdan menüsüne girin.
 • Burada aktarmak istediğiniz coini seçin ve çek tuşuna tıklayın.
 • Binance uygulamasından aldığınız adresi yapıştırın.
 • Transfer etmek istediğiniz coin miktarını yazarak işlemi onaylayın.

Borsa yoğunluğuna ve işlem hacmine göre çok kısa bir süre içerisinde Paribu Binance transfer işleminiz onaylanacaktır.

Coin Transferi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Paribu ülkemizde Binance ise dünya çapında kullanılan oldukça popüler ve güvenilir uygulamalar. Fakat kripto paralar üzerinden yapılan işlemler her zaman kafalarda soru işaretleri yaratmaktadır. İşlem yaparken dikkat edilmesi bazı şeyler vardır:

 • Transfer yapılırken cüzdan kodu kullanılmalıdır. Bir uygulamadan diğerine transfer yaparken cüzdan kodunuz yoksa işlemin gerçekleşmesi mümkün değildir.
 • Cüzdan kodu konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Doğru kodu kopyaladığınıza emin olmalısınız.
 • Borsalar arası transfer yapılacaksa transferini gerçekleştireceğiniz coinin iki borsa da olması önemlidir. Eğer ETH transfer edeceksiniz transfer edeceğiniz borsanın da ETH satması gerekmektedir.
 • Çift aşamalı güvenlik yöntemleri kullanarak Paribu’ya para çekme ve diğer tüm işlemler için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Paribu Binance Transfer İşlemi Ne Kadar Sürer?

Online işlemlerin gün geçtikçe popülerliğinin artması ve neredeyse tüm işlemlerin online olarak yapılması ile belli bir yoğunluk oluşmaya başladı. Tıpkı bankada sıra beklemek gibi telefon başında işlemimizin gerçekleşmesini bekliyoruz artık. Transfer işleminin belli ve net bir süresi olmamakla birlikte işlem yapmak istediğiniz borsanın yoğunluğuna göre değişmektedir. Paribu Binance transfer süresi ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında gerçekleşir. Online bir işlemdir ve net bir dakikası veya saati bulunmamaktadır. Paribu’ya para çekme ve transfer işlemleri için kullanabilir çok kısa bir zamanda işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu Binance Transfer Ücreti

Paribu ve Binance uygulamaları arasında kolay bir şekilde coin transferi yapabilir ve Bitcoin borsasına girebilirsiniz. İki farklı uygulama olan Paribu ve Binance arasında transfer sürecinde herhangi bir ücret kesintisi olup olmadığı ise merak konusudur. Paribu Binance transfer ücretleri seçtiğiniz ve işlem yapacağınız coine göre farklılık gösterir. Her coin için bir transfer ücreti mevcuttur fakat Paribu üzerinden yapılan yatırma işlemleri Paribu tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda transfer ücreti ödemeden uygulamalar arası kolaylıkla coin aktarma işlemini yapabilirsiniz. Yalnızca Bitcoin transferi yapmak istediğiniz zaman belli bir miktar ödeme yaparsınız. Bu miktar ise transferini yapacağınız Bitcoin miktarına göre belirlenir. Paribu aracılığıyla Binance üzerinden işlem yapmak daha az komisyon ücreti ödeyerek mümkündür. Herhangi bir kesinti olmadan Binance’e transferinizi yapabilirsiniz. Yapacağınız transfer işlemin tam olarak ne kadar kesinti yapacağını öğrenmek için transferi yapacağınız borsanın komisyonlar bölümünden ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paribu Binance Transfer Nasıl Yapılır? yazımız işinize yaradıysa Paribu Komisyon Oranları ve Paribu Coin Alma İşlemi? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Furkan Topuk

Finans sektöründe uzun süredir çalışmaktayım. Yatırım ile ilgili pek çok alanda görev aldım ve kazandığım tecrübeleri sizlerle de paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu