Seyahat

Sapanca Hobbit Evleri Fiyatları ve Tüm Detaylar

Sapanca Hobbit Evleri, ailece benzersiz bir tatil için şahane seçenekler arasında yer alıyor. Genel olarak Sakarya’nın Sapanca ilçesi doğa güzellikleri ile insanı adeta mest ediyor. Özellikle de bu bölge konaklama seçeneği olan Hobbit Evleri ile bir hayli ün salmıştır. Bölgede sayısız Hobbit Ev, Bungalov Ev seçeneği mevcuttur. Eğer kısa bir tatil planı için Sapanca’yı tercih edecekseniz kesinlikle Hobbit Evleri’ni değerlendirmenizi öneriyoruz.

Daha evvel hiç kalmasanız da mutlaka Sapanca’nın bu şahane evlerini duymuşsunuzdur. Ama biz, hiçbir bilginiz yokmuş gibi Hobbit Evlerine dair tüm detayları hazırladık. Gitmeden evvel size rehber olacak bu içeriğimizde tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Kalabileceğiniz Hobbit Evler, fiyatları ve konaklama hizmetleri hakkında ayrıntılar sizlerle…

Sapanca Hobbit Evleri Fiyatları ve Tüm Detaylar
Sapanca Hobbit Evleri Fiyatları ve Tüm Detaylar

Sapanca Hobbit Evlere Nasıl Gidilir?

İstanbul’da pek çok kişi Sapanca Hobbit Evleri konaklama alternatifini değerlendirip kısa bir tatil planı yapıyor. Benzersiz doğasıyla ve minimal tasarımı ile dikkat çeken Hobbit Evleri’ne talep bir hayli fazla… Ayrıca ulaşım açısından da oldukça kolay seçenekler sunuluyor. İsterseniz özel aracınızla da ulaşım sağlayabilirsiniz ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak İstanbul’dan kolayca buraya ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız olmadığını varsayarak ve İstanbul’dan yola çıktığınızı düşünerek biz toplu taşıma ile nasıl gideceğinizi ele alalım. İstanbul’dan gitmek için Marmaray’a binin. Ardından ise Gebze durağında inin. Daha sonra geze durağından hizmet veren 416 numaralı otobüse binerek kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer Darıca’dan Hobbit Evleri’ne gitmek istiyorsanız da direkt 502 numaralı otobüsü kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Kocaeli İzmit tarafından ise direkt tek vesait yaparak 400 numaralı otobüs aracılığıyla alana kolayca ulaşabilirsiniz.

Hobbit Evlerin Özellikleri Nedir?

Hobbit Evler, Sapanca’nın en meşhur konaklama alanları olarak dikkat çekiyor. Benzersiz bir Sapanca tatili planlayanların sıklıkla tercih ettiği konaklama yeri olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Dairesel bir mimariye sahip olan bu evlerin dışı taşlarla örülüdür. Özellikle kış aylarında şahane bir görsel şölen oluşturuyor. Etrafı taş olan bu evlerin iç kısmı ise tam da konforlu bir minik yaşam alanı sunuyor.

İç özelliklerine bakacak olursak da ısınma işi güzüne sobalarla hallediliyor. Bacalı odun sobalarının etrafında benzersiz dakikalar geçirirken keyifle dinlenebilirsiniz. Yeşil doğanın içinde olan bu evlerin etrafında akan sular mevcuttur. Sabah gözlerinizi açtığınızda evin bahçe kısmında keyifle çay, kahve yudumlayarak temiz havayı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Sapanca Hobbit Evleri insana adeta büyülü bir alandaymış gibi hissettiriyor.

Rengarenk bir yapıya sahip bu evlerin sadece görsel hali bile insanın içini ısıtıyor. Bu evler genelde 2 kişiliktir. Ancak en fazla 3 kişi de kalabilirsiniz. 3 kişilik bir konaklama yapılacaksa bir yatak daha ilave ediliyor. Normalde içerisinde çift kişilik bir adet yatak seçeneği mevcuttur. Ailece küçük bir kış tatilinde bu evleri tercih ederek keyifli ve huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Hobbit Evlerinde Mangal Yapılır Mı?

Sapanca’nın şahane konaklama yerleri arasındaki Hobbit Evleri, benzersiz bir doğa ile sizi baş başa bırakıyor. Evlerin hemen kapı çıkışı yeşil bir bahçedir. Bahçeniz ise uzunca akan bir derenin üzerindedir. Derenin kenarında yer alan bahçenizde mangal yapabilirsiniz. Ayrıca dereye hemen bahçede yer alan merdivenler üzerinden kolayca inebilirsiniz. Her ev arasında ahşap çitlerle bölmeler yer alıyor. Bu nedenle evin bulunduğu bahçe alanı sadece konaklayan kişiye ait oluyor. Bunun yanı sıra bahçenizin diğer taraflardan görünmemesi de büyük bir ayrıcalık sunuyor. Yani ailece gidilebilecek şahane bir konaklama yeri olarak Sapanca Hobbit Evleri iyi bir alternatif olacaktır.

Hobbit Evleri Konforlu Mu?

Herkes kısa veya uzun tatillerde konaklama alanlarının büyük konfor sunmasını talep ediyor. Sapanca Hobbit Evleri için de ‘Konaklamak ne kadar konforlu?’ sorusunu merak edebilirsiniz. Özellikle de daha önce hiç buraya gelmediyseniz bu soruya cevap aramanız oldukça normal. Her şeyden önce bu evlerin en büyük avantajının doğa içinde huzurlu bir konaklama sunmasıdır. Eğer doğayı seviyorsanız konfor açısından bu manzarası bile sizin için yeterli olacaktır.

Uzunca akan derenin hemen yamacında kurulu olan Hobbit Evleri, minimal bir tasarıma sahiptir. Yani tam bir doğa evi demek yerinde olacaktır. Minimal olmasına rağmen doğaya açılan penceresi, konforlu yatağı, televizyonu ve sobası bulunuyor. Yani barınma açısından ihtiyacınız olan her şeyin en iyisi, evlerin için de mevcuttur. Kalacağınız Hobbit Evin bahçesinde ise masa, sandalye ve mangal da bulunuyor.

Evin içerisinde minik bir mutfak da yer alıyor. Mutfakta kahve makinesi, kettle gibi gereksinimleriniz de düşünülerek sunulmuştur. Mini bir buzdolabından baharatlıklara kadar aslında tüm mutfak araç gereçleri de yer alıyor. Ufak bir alışveriş sonucunda yemeğinizi keyifle ve konfor içerisinde burada yapabiliyorsunuz.

Sapanca Hobbit Evleri Fiyatları ve Tüm Detaylar
Sapanca Hobbit Evleri Fiyatları ve Tüm Detaylar

Sapanca Hobbit Evleri Konaklama Fiyatları

Sapanca Hobbit Evler fiyatları konusu ise en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Genel olarak çok da pahalı olmadığını baştan belirtelim. Yani benzersiz doğası için bile bu rakamları vermek bizce size de zor olmayacaktır. Evler tamamen 2 kişilik bir konsepte göre hazırlansa da 3. bir kişi de kalabilir. İki kişi kalınması halinde oda başı konaklama ücretleri 400 TL olarak yansıyor. Eğer 3. bir kişi de kalacaksa onun için de ekstra 75 TL ödeme talep ediliyor.

Kahvaltı normalde bu ücretlere dahil değildir. Ancak kahvaltı da dahil olsun istiyorsanız yine ek 75 TL ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Ancak genelde evin içerisinde zaten mutfak olduğu için kahvaltınızı alışveriş yaparak kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Benzersiz ve keyif dolu bir hafta sonu tatili için siz de Sapanca Hobbit Evleri mutlaka görmelisiniz.

Sapanca Hobbit Evleri yazımızı beğendiyseniz Şile Kahvaltı Yerleri Listesi | Nerede Ne Yenir? yazımız ada göz atmanızı öneririz.

Senem Ildırlı

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni lezzetler denemeyi, kısacası yeni olan her şeyi seviyorum Burada da kendi gözlemlerimi, anılarımı yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu