Finans

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir? Evden Para Kazanma Yolları

Sermayesiz iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olarak, büyük yatırımlar yapmadan hangimiz daha çok para kazanmak istemeyiz ki? İnsanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için en temel ihtiyaçlarından bir tanesi de hiç şüphesiz ki para olgusudur.

Paranın böylesine hayati bir önem arz ettiği günümüzde, kişilerin sahip oldukları yeteneklerine, almış oldukları eğitime ve elbette kendi isteklerine göre karşılarına farklı türden iş fırsatları çıkar. Bunlar sermayesiz iş fikirleri olabileceği gibi sermaye gerektiren iş fikirleri de olabilir.

Çalışma şekilleri de bu anlam da değişkenlikler gösterir. Mavi ya da beyaz yakalı olmak suretiyle maaşlı olarak insanlar gerek kamu sektöründe, gerek ise özel sektörde bulunan işlerde çalışabilir. Ancak maaşlı olarak çalışmak istemeyen insanlar kendi iş yerlerini kurmak ve kendi iş yerinin patronu olmak isterler. Ne yazık ki kendi işini kurmak her zaman çok da basit değildir. Pek çok iş kuruluş aşamasında belli bir sermaye gerektirir. Ancak sermayesiz iş fikirleri de yok değil. Sizde yeteneğiniz doğrultusunda sermayesiz iş fikirlerine yönelerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sıfır sermaye ile başlayabileceğini ya da çok küçük bir sermaye ile yapılabilecek pek çok iş imkânı bulunmaktadır. Üstelik bu işlerin bazıları evinizden yapabileceğiniz Home Office işlerdir. Hem ek bir gelir olarak hem de tam zamanlı iş olarak değerlendirilebilen bu işlerin bazıları oldukça güzel kazançlar vaat etmektedir. Bazıları ise yalnızca haneye bir ek gelir amacıyla kullanılabilecek iş kolları olmaktadır.

Evden Yapılabilecek Sermayesiz İş Önerileri

Sermayesiz iş fikirleri arasında en çok rağbet görenler şüphesiz ki evden yapılabilen işler. Bir ek gelir isteyen ama bunu yaparken çocuklarını ve evini ihmal etmek istemeyen kişilerin ilk tercihi olan evden sermayesiz iş fikirleri nelerdir inceleyelim.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Danışmanlık kavramı kendi içerisinde alt başlıklara ayrılan son derece geniş kapsamlı bir kavramdır. İşte bu danışmanlık alt başlıklarından bir tanesi de çağımızın mesleği haline gelmiş olan sosyal medya danışmanlığı olmaktadır.

Sermayesiz iş fikirleri nedir sorusunu araştıran kişiler sosyal medya danışmanlığı nedir, nasıl yapılır sorularını da araştırıyor. Bu soruların cevabı ise şu şekildedir: Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan, Instagram, shopier.com gibi siteler aracılığı ile satış yapmakta olan kişilere takipçi sayısını yükseltme, doğru bir şekilde sosyal medya kullanma, beğeni sayısını artırma, doğru bir şekilde hashtag kullanımı gibi konularda danışmanlık yapılabilir. Bu işi yapmanız için mutlaka bu alanda tecrübe ve bilgi sahibi olmanız gerekir.

Blog Yazarlığı

Gelelim sermayesiz iş fikirleri arasında evden yapılabilecek olan bir diğer işe; blog yazarlığı. Yazı yazma yeteneğine sahip olan kişiler, edebiyat alanında çalışmalar yapmayı sevenler kendilerine bir blog sayfası edinerek blog yazarlığı yapmaya başlayabilir.

Bu alanda blog yazarlığından para kazanmak adına ek olarak sayfanız için bir sponsor bulabilir ve reklamlar alabilirsiniz. Böylece bu işten elde ettiğiniz kazancınız çok daha yüksek meblağlara ulaşacaktır.

Buna benzer bir iş fikri olarak çeşitli platformlar için içerik üreterek de yani metin yazarlığı yaparak da basit bir şekilde gelir elde etmeniz mümkün olur. Bu iş alanlarında sermaye; kişinin kendi emeğidir.

Makale Yazmak

Kalemim kuvvetlidir diyen kişiler, belirlenmiş konular üzerinde ihtiyaç duyulan makaleleri evlerinden yazarak kendilerine oldukça düzenli bir gelir kapısı oluşturabilirler. Bunun iş için özellikle ödeme yapmakta olan belirli bazı şirketler de bulunmaktadır.

Online bir şekilde ürünlerin reklamını yaparak söz konusu ürünü pazarlamak için de makalelere ve belirli sözcük sayısından oluşan yazılara gereksinim duyan ajans firmaları, internet üzerinden pek çok farklı kişi ile çalışır.

Youtube Üzerinden Gelir Elde Etme

Sermayesiz iş fikirleri hakkında araştırma yapan herkes mutlaka Youtube üzerinden ne kadar büyük kazançlar elde edilebildiğinin farkında. Üstelik bunu yapmak için gereken tek şey telefon ve internet bağlantısı. Sermayesiz bir şekilde yapılan Youtube içerik üreticiliği ile çok büyük kazanç elde edebilirsiniz.

İşin mantığı kısaca şu şekilde ilerliyor: Belli koşulları yerine getirdiğinizde videolarınıza Google reklamları ekleyebiliyorsunuz ve videolarınızı izleyen kişiler bu reklamlara tıkladıkça elde edilen kazancın belirli bir yüzdesini Google sizin banka hesabınıza ödeme yapıyor. Ortalama olarak bir rakam vermek gerekirse her 1,000 izlenme sayısına ulaştıkça 1 ila 5 TL arasında para kazanmanız mümkün oluyor.

Drone Operatörlüğü

Son zamanlarda drone ismi verilen cihazların girmediği yer yok demek mümkündür. Düğünler, nişanlar bütün özel gün ve geceler için insanlar bir drone pilotuna ihtiyaç duyuyor ve drone kiralamak istiyorlar. Siz de ilk olarak drone pilotluğu eğitimi ce sertifikasını alıp bu işi meslek haline getirebilirsiniz. Diğer sermayesiz iş fikirleri ile kıyaslandığında kazancı çok daha yüksek olan bir iş seçeneğidir. Bir gün içerisinde 300 ile 500 TL arasında bir gelir elde edilmesi mümkündür.

Organizasyon İşleri

İçinde bulunduğumuz çağ şov çağı, organizasyon da şovun bir parçası. Organizasyon işi yaparak büyük gelirler elde edebilirsiniz.

Muhasebecilik

Teknik olarak ofislerde yapılan muhasebecilik gereken şartların sağlanması durumunda bölgesel ve online olarak da yapılabilir.

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir? Evden Para Kazanma Yolları yazımızı okuduysanız Spotify Para Kazanma ile Ek Gelir Elde Edebilirsiniz yazımıza da göz atmalısınız.

Furkan Topuk

Finans sektöründe uzun süredir çalışmaktayım. Yatırım ile ilgili pek çok alanda görev aldım ve kazandığım tecrübeleri sizlerle de paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu